По саміту миру, який щойно відбувся у Швейцарії, почалися різні обговорення. Надаються різні версії, прогнози. Ось приклад однієї з версій, яка не виглядає надуманою.

Анатолій Велімовський (політичний та громадський діяч):

"Про саміт миру.
Прочитав статтю на УП і чи не пустив сльозу. Багато ніби інтелектуального тексту. Але він ні про що.
Повторюю. Ще років 30 ніхто не схоче змінювати баланс. Поки неможливо, інакше третя світова стає не просто фільмом жахів. Навіть без ядерної зброї. Нині ризикувати ніхто не буде. Незалежно від участі, підписання, чи не підписання документа у Швейцарії. Це лише політична гра.
Потім — можливо. Потім, можливо, хтось спробує потримати весь світ за причинне місце..
Але ось зараз є суб'єктивний фактор. Який може очолити найпотужнішу (поки) державу у світі й створити колапс всієї системи відносин з таким рівнем проблем, де путін буде виглядати якимось поганим персонажем з дитячих казок.
Тож все зроблено так, як є.
І нас, і путіна нагнуть на замороження конфлікту на самому початку осені.
У нас буде пауза для озброєння з західною допомогою і тисячі збережених життів.
А ось далі почнеться політика. І почнеться вона з виборів у США, у кінці осені..."

Які б версії не розглядалися очевидне наступне.

Ще рік тому було відомо, що попереду (у 2023-2024 роках) буде один саміт миру на рівні помічників та радників з безпеки. Потім, після нього, буде вже саміт миру на рівні керівників країн, але без Росії. Що ми щойно і бачили. І вже потім буде саміт разом із Росією. Це планується на осінь цього року.

Бачимо, що все рухається по закладеному рік тому, або більше, алгоритму. Також очевидно, що перебіг цього алгоритму не має ніякого відношення до того, що відбувається на лінії фронту. Війна йде своїм ходом, а процес геополітичного "самітування", від якого і залежить, власне, завершення війни, своїм. Війна потрібна, щоб цей процес відбувався.

Президент Зеленський, зі своєю командою, виконують роль тамади на чужому весіллі. Отримує бонуси, як тамада, від сильних країн. А розплачується за все це дійство український народ. Цього не можна буде пробачити!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ
"Поступ"