Президент Зеленський заявив: "Сьогодні правоохоронці доповіли мені про ситуацію з колишнім одеським військкомом. Йому повідомлено про підозру за фактами незаконного збагачення та порушення порядку несення військової служби. …. Та й загалом триває перевірка територіальних центрів комплектування, тобто військкоматів".
А голова НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції) Олександр Новіков вже встиг заявити, що вони зробили запит в Міністерстві оборони. І що після отримання списку по всіх військкомах, кожний з них буде перевірений. І не тільки кожен з них, а і майно близьких родичів... брати, сестри, племінники
Всі знають, що система комплектування ЗСУ завжди мала корупційну складову, і зараз з початком повномасштабного вторгнення, нічого не змінилося. На цьому наживаються всі - і лікарі, і військові. Ця корупційна складова дісталась Україні ще з радянських часів.
Чому влада нарешті зібралась з цим боротись? І чи взагалі насправді зібралась це робити?
Чому саме зараз – зрозуміло. Бо про корупцію в Україні вже напряму кажуть і лідери Заходу.
Треба або почати реально боротись із корупцією, або продемонструвати активну боротьбу, якої насправді не буде.
Яким шляхом піде влада? Скоро дізнаємось Як нам це стане відомо?
Будь яка корупція є системною, або несистемною. Системна - це тоді, коли вже склалась вертикальна система розподілу отриманих хабарів знизу наверх. І призначення довірених хабарників зверху вниз. І це доходить до перших осіб країни. Якщо, звісно, перші особи не лохи.
Якщо діє несистемна корупція, то вже через півроку вона все одно стає системною. Це так в будь-якій країні.
Все це означає, що якщо припустити, що лише кожний десятий військком виявиться нечесним, то кількість заарештованих і винесених реальних судових вироків має бути декілька сотень.
Якщо в найближчі півроку цього не відбудеться, то вся ця розмова про боротьбу із корупцією в армії – продовження пустої балаканини, яку нам постійно демонструє влада.
Переможемо.
ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!