Вашій увазі пропонується невеликий епізод із спілкування щодо ознайомлення із "Поступом" та його курсом на Громадянську республіку. Таких та аналогічних діалогів ми проводимо дуже багато. Така робота йде кожен день. Головний її результат — знаходження тих, хто згоден із нами та до нас приєднується.

Євгеній Ломоносов

Для мене цікавим буде саме той етап, коли Поступ оголосить себе виключно політичною силою, єдина мета якої полягатиме у боротьбі за владу. По іншому ніхто, ніяк і ніколи не може декларувати себе як політична організація. Влада, влада і ще раз влада! Наступна стратегія полягає у тому, щоб із допомогою владних інструментів побудовати іншу країну. 

Відповідає  голова ГО «Поступ» Максим Твердохліб

Поступ не збирається проголошувати себе виключно політичною силою, адже це набагато менше, ніж сила громадянська! І якщо колись Поступ стане тільки політичною силою, щоб боротись за владу, то це буде означати кінець всього нашого шляху, бо інша країна створюється не завдяки владі, незважаючи на те, що вона є владою! Можна і без неї це зробити. Махатма Ганді це довів. Крім того, розвиток християнства та ісламу теж яскраво це ілюструють! Головне — не влада! Головне для перемоги — поширити ідею в маси. Тому той, хто вважає, що єдине, що потрібно для перемоги — це отримати владу, а потім щось робити, той дуже помиляється.

Євгеній Ломоносов 

Дякую, вичерпна відповідь, але я не проживу ще сто років.

Відповідає член Виконкому ГО «Поступ» Дмитро Тацій

А Ваші діти? Внуки? Вони не збираються жити в Україні? Якщо не мають на меті емігрувати, то у Вас вже зараз є можливість почати готувати зміни.

Євгеній  Ломоносов

Знову якісь абстрактні онуки. Повірте, вони побудують собі те, що самі захочуть, а не те що ми їм будемо пропонувати. Ви ж не хочете жити так, як вам запропонували наші діди? А нам треба будувати щось таке, що підходить саме для себе.

Відповідає  голова ГО «Поступ» Максим Твердохліб

Є процеси, які ми можемо робити лише естафетно. Тобто, одне покоління починає, а інше продовжує. Щодо того, що стосується тези «зробити при нашому житті», то й тут у нас є відповідь. Вона у пʼятому розділі Доктрини «Громадянська республіка», в якому йдеться про першочергові реформи. До речі, Ваші дописи свідчать про те, що Ви не ознайомлювалися з Доктриною. Пропоную Вам її прочитати. Вона не дуже велика. Ось посилання: https://postup.org.ua/doktrina.