
В громадянському дискурсі є всього два типи людей. Громадяни та «соціальні дрони». Обидва ці типи людей мають паспорт, працюють та сплачують податки, але між ними є одна дуже принципова різниця. Громадяни розуміють, що побудова міцного, успішного і прогресивного суспільства – це важка робота після основної роботи. Тільки жертвуючи своїм вільним часом і зусиллями, можна ефективно будувати власну країну для себе та своїх нащадків.
Байдужість та бездіяльність веде лише до занепаду держави. Соціальні дрони, як видно з назви, це трутні, які тільки користуються суспільством, в якому живуть і старанно уникають будь-якої додаткової діяльності для розвитку цього суспільства. Деякі з них відкрито і чесно заявляють про свою незалежність від суспільства і держави, декларуючи, що вони громадяни світу і де їм буде зручно - там і Батьківщина. Але не всі соціальні дрони можуть відкрито зізнатися в тому, що їм наплювати на все, що їх оточує, крім себе. Такі підсвідомо дають самі собі хабарі, конструюючи барикади виправдань і відмазок, приховуючи своє сумління разом із громадянським обов’язком, щоб тільки це не завадило жити їм у власне задоволення. Вони прикриваються податками, благодійністю, творчістю… чим завгодно, аби не брати на себе відповідальність за свою державу.
Далі ми пропонуємо вам прочитати діалог нижче і дати собі відповідь на питання, до якого типу людей належите ви?
*********
Максим Твердохліб
Доброго дня, Олексію. Впевнені, що доля України Вас турбує і, можливо, це звернення Вас стосується. А якщо ні - то ні. Пишу до Вас від імені нашої громадянської організації «Поступ». Наша мета - побудувати Велику Україну. Працюємо в цьому напрямку. Вважаємо, для того, щоб ситуація в Україні змінилася до кращого, потрібно змінити систему влади. Сьогоднішня демократична система працює за формулою: «гроші-вибори-прихід до влади-повернення грошей із прибутком». Це неминуче призводить до олігархічної влади, яка переймається власним бізнесом, а не Україною. Наша мета - замінити в Україні демократичну систему влади на Громадянську республіку (республікансько-громадянський лад). Працюємо в цьому напрямку. Шукаємо однодумців. Як Ви ставитеся до того, щоб ми Вас ознайомили з нашим громадянським рухом?
Oleksii Zolotariov
Доброго дня. Чудово, що ви працюєте в цьому напрямі, бажаю вам успіхів. Дякую за пропозицію, але я художник і політика від мене далеко. А на своєму рівні я також працюю в тому ж напрямі, що і ви. Гарного вечора.
Максим Твердохліб
Дякую за відповідь. Але ми не займаємось політикою і Вам також не пропонували займатись політикою. Те, чим ми займаємось, - є ГРОМАДЯНСЬКА РОБОТА! Скажіть, будь ласка, Ви згодні із тим, що написано нижче?
* * *
Кожен громадянин України приречений вибрати для себе один з чотирьох варіантів власної життєвої стратегії:
- Самостійно робити дії щодо розбудови України (що є неефективним).
- Знайти організацію, яка діє в зазначеному напрямку і приєднатись до неї.
- Створити свою організацію і діяти.
- Продовжувати залишатись соціальним дроном (мудаком) і нічого не робити.
п.с. якщо громадянин каже, що він якісно виконує свої професійні обов’язки і сплачує податки, тим самим розбудовує Україну, то це різновид пункту чотири.
Oleksii Zolotariov
Я є членом Спілки Художників України. Думаю, мені достатньо громадської діяльності, тим паче вона в напрямі моєї спеціальності. І до речі, я платник податків.
Максим Твердохліб
Ми не займаємось громадською діяльністю. Ви знову переплутали. І ми Вам не пропонували займатись громадською діяльністю. А іноземці також платять податки. І що з того? Проте з того, як Ви відповідаєте, з Вами все зрозуміло. Ми працюємо для побудови Великої України, бо сама вона себе не побудує! Сподіваємось, Ви також із цим згодні. А якщо не згодні, то, сподіваємось, що через деякий час у Вас це розуміння все-таки з’явиться. Тоді ми зможемо продовжити розпочату з Вами роботу. Проте, це буде можливо, лише якщо Ви - відповідальний громадянин, а не соціальний дрон. Ми впевнені, Ви не є соціальним дроном. І просто потрібен Вам якийсь час, щоб все це усвідомити. Тому - до побачення.
п.с.
Я запропоную нашій організації опублікувати наш діалог в нашій газеті і потім викласти на сайт. Нехай люди почитають. Успіхів.
Oleksii Zolotariov
По-перше, без моєї згоди друкувати ви не маєте права і це право я вам не даю! По-друге, мені в принципі незрозуміла і не подобається ваша риторика. Гарного вечора.
Максим Твердохліб
По-перше, Ваша згода на публікацію нашої розмови не потрібна. Вона не приватна і стосується нашої держави. А те, що Вам моя риторика не подобається, то це гарно. Значить, Ви все вірно зрозуміли, про що ми говоримо. А також розумієте, що Ви нічого не робите, як громадянин задля розбудови Великої України. Тільки картини пишете. Малювати картини - це гарно. Але це не громадянська діяльність. До побачення. Якщо Ваша позиція зміниться, то будемо раді з Вами продовжити спілкування.
Oleksii Zolotariov
Перш ніж писати мені в принципі, поцікавились би хоч трохи, чим я займаюсь. Удачі вам і прошу не турбувати пафосними зауваженнями. І ще раз, ви пишете в приват, а значить, це приватні дописи і права розповсюджувати ні ви, ні я не маємо права. В іншому випадку вам будуть писати мої юристи.
Максим Твердохліб
Ок, чекаємо на листи від Ваших юристів. Їх ми також опублікуємо. На все добре.
Oleksii Zolotariov
Ви країною займаєтесь чи шантажем?
Максим Твердохліб
Так, ми займаємось тим, щоб побудувати Велику Україну. Не розумію, при чому тут шантаж? Ми від Вас нічого не вимагали і не вимагаємо. Ви вже втретє помилились. Проте, пишіть, будь ласка. Виходить поступово цікавий матеріал.