Запровадження Громадянської республіки з системою Рад по всій країні – це дієвий засіб позбутися тієї популістичної та корумпованої політики, яку ми спостерігаємо зараз. Із нереальними обіцянками, з роздаванням гречки та іншими спробами масово підкупити частину електорату лише на період виборів, а потім – 5 років набивання власних кишень без озирання на виборців. 

Але спочатку варто зрозуміти, у чому полягають плюси нової системи. Ті, хто вперше стикнулися з Доктриною «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА», часто не розуміють її базові принципи і запитують: «Як можна керувати країною через систему Рад без звичних органів влади – виконкомів, судів, уряду тощо».

Пояснюємо.

Ми ніколи не пропонували таке безглуздя, як ліквідувати уряд або судити без суддів. І якісне судочинство, і оперативне управління державними процесами вимагають кваліфікованих кадрів – чиновників, суддів тощо.

Головна відмінність Громадянської республіки – у способі обрання і функціонування представницької влади. Представниками інтересів громадян у владі є не депутати (обрані в один день і на 5 років), а делегати – особи, яким безпосередньо і тимчасово делеговане право ухвалювати рішення в інтересах громадян, що їх висунули, без прив’язки до термінів виборчого циклу.

Громадяни можуть делегувати своїх обранців - тобто тимчасово передати їм повноваження представляти свої інтереси – у будь-який момент, і так само у будь-який момент забрати ці повноваження і делегувати їх іншому представнику.

Обрані таким чином делегати формують систему Рад – від Верховної і до місцевого рівня. При цьому делегати Рад не обирають виконавців чи суддів, а призначають або самі в них працюють. Тобто несуть усю відповідальність за роботу цих органів!!!

Суттєвим плюсом такої системи є те, що у разі незадовільної роботи когось із делегатів, у разі втрати ними довіри громадян – такі представники автоматично втрачають своє місце у Раді, а їхні повноваження швидко передаються іншим делегатам, кому громадяни довіряють більше. 

Не треба чекати 5 років до нових виборів. Не треба влаштовувати майдан, щоб терміново змінити корумпованих депутатів і чиновників. Процедура делегування – це механізм, який надає простим громадянам безперервну можливість змінювати своїх обранців будь-коли. А постійно оновлюваний таким чином склад Рад, відповідно, може негайно переобирати чиновників та суддів.

Інший великий плюс Громадянської республіки – це формування відчуття відповідальності за свої рішення, як у політиків, так і у виборців. І головна відмінність від демократичної системи не в тому, що вже ніхто більше не зможе голосувати «по приколу» чи ніхто не зможе кивати на «неправильних» депутатів, які «не хочуть» робити те, що обіцяли під час виборчої кампанії, бо вони постійно відповідатимуть вимогам та інтересам громадян. Зможуть! Але тепер від цього буде залежати влада і всі будуть точно знати, хто делегував і кому які повноваження. І тих, хто делегував «по приколу» теж будуть знати. Це вже буде накладати певну відповідальність. При Громадянській республіці наші політики швидко позбудуться шкідливої звички робити щось суттєве лише перед виборами, а потім на 5 років забувати про свої обіцянки. Кожен делегат нестиме відповідальність за кожне своє слово і кожну обіцянку!