Зараз, на політичних просторах став дуже модним рух проти олігархії. Стрічки новин кожного дня підкидують у цей процес нові деталі та гасла влади. Пересічні українці на кухнях заводять розмови про ці звершення, хто песимістично, а хтось схвально даючи поради владі типу «їх взагалі всіх треба на стовпах повішати». Але при цьому ніхто не замислюється, що привело до такого стану і взагалі, чи так погана олігархія?

Щоб говорити про олігархію, - логічно, що треба дати якісь визначення та терміни. Виявляється, що в тлумаченнях окрім слова олігарх, є ще й термін олігархічна система. Дамо для них визначення.

Олігарх – це поєднання бізнесу і влади. Олігархічна система – це механізм, при якому бізнес приходить до влади.

Для нас олігарх – це упир з червоними очима, який висмоктує гроші з державних кишень, а значить - і з наших. Також він гальмує розвиток тієї ж таки держави. Але це не завжди так. Усі розвинуті країни проходили той етап, коли олігархи навпаки були рушіями розвитку. Такий процес відбувався саме тоді, коли інтереси олігарха співпадали з інтересами держави. В такі моменти олігарх корисний. Але хто знає, коли ці шляхи розійдуться?

Тепер повернемося до олігархічної системи - адже це вона є ключовою проблемою. Саме олігархічна система завжди приводить до влади олігархію, а створює їй таку можливість демократична форма управління. Тобто, можна сказати, що під терміном олігархічна система влади мається на увазі демократична система. Ці системи тотожні та працюють вони за схемою: гроші > вибори > прихід до влади > повернення грошей з прибутком.

Виходить, коли ми кажемо, що треба боротись проти олігархії - то це невірне гасло. Треба боротись проти олігархічної системи. Інакше це більше схоже на боротьбу з вітряками. Позбутись олігархії не вийде, якщо не прибрати саме першопричину її появи. Тому всі намагання влади ні до чого не призведуть. Місце одного олігарха посяде інший.

Що ж робити в даній ситуації? Все просто. Ліквідація демократичної форми управління та заміна її на Громадянську республіку. Саме члени громадської організації «Поступ» рухаються в цьому напрямку. Якщо наші погляди збігаються, то запрошуємо в команду.

P.S.: Cьогоднішня вовтузня влади проти олігархів не має нічого спільного із реальною боротьбою із олігархією.     

Фактично, під «боротьбою із олігархією» ведеться звичайна боротьба за владу.