ДОКТРИНА «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА»

Розділ VII. ВЕЛИКА УКРАЇНА

Питання 20 : Як держава буде формувати духовні та моральні принципи? Як держава може зміцнити сім’ю? І взагалі, хіба це є функцією держави?

Відповідь : В останньому розділі Доктрини «Громадянська республіка», який називається «Велика Україна», є такий останній (восьмий) пункт. Ось він: 

«Роль держави у суспільстві. В Громадянській республіці держава є не “надбудовою”, а основою усіх видів суспільних відносин. І якість цієї основи цілковито залежить від громадян.» 

Тобто це означає, що держава нами сприймається не як щось окреме, а громадяни інше щось окреме, а ЄДИНЕ ЦІЛЕ! Тобто держава - це сукупність громадян. І все, що відбувається в суспільстві, є компетенцією держави. Людина - суспільна істота. І тому її життя, відокремлене від суспільства, неможливе. Таким створений світ. Це значить, що держава (суспільство) має стромляти свого носа всюди, де є суспільні відносини. Звичайно, приватне життя громадян має існувати і його приватність має гарантуватись. Але духовні і моральні принципи - це суспільні відносини, а не приватне життя. Тому вони однозначно мають контролюватись суспільством, а значить і державою. Слово «контролюватись» має більш широке значення, ніж «дозволяти» чи «нав’язувати», як іноді намагаються його представити. Мова йде не про нав’язування, а про РЕГУЛЮВАННЯ цих процесів. Інструментів регулювання дуже багато. Це і відповідна пропаганда, це і стимулювання певних течій в культурі, і робота із ЛОМами, і державне регламентування і навчання, і багато чого іншого. Але точно має бути всім зрозуміло, що всі ці процеси ніколи не саморегулюються. В світі завжди є ті, хто веде суспільство по певних векторах розвитку. І якщо це не буде робити держава (уряд), то це будуть робити інші, недержавні, тобто позаурядові елементи. А позаурядові елементи не завжди діють на користь розвитку суспільства і держави. Так само, як і влада не завжди діє в інтересах суспільства (держави), так і дії такої недолугої влади також треба корегувати.

Матеріал підготовлено на підставі розбору Доктрини «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА»