. Після мітингу йде зустріч із представниками Держпродспоживслужби. На зустрічі було написано письмовий протест проти намагання призначити «Поступу» штраф за бігборд «Демократію ГЕТЬ!». Також держслужбовцям було задано ряд запитань. Зокрема, яким законом забороняється агітувати за зміну державного ладу. Відповіді отримано не було а ні на жодне наше запитання.
також є на поступівському ютуб-каналі.

2020, грудень

Організації «Поступ» стає відомо, що Держпродспоживслужба для вирішення питання штрафу щодо встановленого бігборду бере за основу «Експертний висновок №15/10-2020 експертної комісії при Всеукраїнській організації «Всеукраїнська рекламна коаліція». В зазначеному висновку зазначеної громадської організації написано: «Рекламний текст «Демократію ГЕТЬ!», на думку експертів, протирічить Конституції України та є закликом до дій, які можуть спричинити порушення законодавства». Підписав цей документ Генеральний директор громадської організації «Всеукраїнська рекламна коаліція» Максим Лазебник.

2020, грудень

ГО «Поступ» отримує від СБУ відповідь на свій запит уточнити, до яких саме дій бігборд «Демократію ГЕТЬ» може привести щодо порушення законодавства.

Ось ця відповідь: 

«… реклама громадської організації «Поступ» у вигляді «Демократію ГЕТЬ!» містить заклик, що може спричинити вчинення окремими громадянами або групами осіб дій, направлених на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу та завдати шкоди особам, державі чи суспільству».

Підписав відповідь від імені Головної інспекції СБУ Помічник Голови служби заступник начальника Головної інспекції Е. Жердьов.

2021, січень

Отримано від Держпродспоживслужби Рішення № 0001 від 11 січня 2021 р. про накладення штрафу в розмірі 69 000 грн. за порушення законодавства про рекламу. В аргументації штрафу написано, що реклама є незаконною, бо «містить відомості, заклик до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, можуть завдати шкоду здоров’ю або життю людей та є недобросовісною…». 

 

ПОВОРОТ У СПРАВІ

2021, січень –березень 

Організація «Поступ» направляє двадцять три інформаційні запити до всіх регіональних управлінь СБУ із таким запитанням:

«Чи є гасло «Демократію ГЕТЬ!» таким, що містить в собі заклик до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу України?».

Одночасно направляється запит від представника «Поступу» в центральний апарат СБУ із таким же самим запитом.

В результаті отримано всі 24 відповіді. Всі відповіді однотипні: для того, щоб відповісти на зазначене запитання необхідно проводити відповідну експертизу, яку ніхто по цьому питанню не проводив. Реєстр всіх відповідей надруковано в газеті «Громадянська республіка» №908.

2021, квітень

Представник «Поступу» направляє запит до державного Інституту Держави і Права імені В.М. Корецього Національної Академії Наук України щодо відсутності (або наявності) у гаслі «Демократію ГЕТЬ!» заклику до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу в Україні.

Отримано науково-правовий висновок (Вих. №126/124 від 02.04.2021р.). 

У зазначеній відповіді зроблено висновок: «розглядуване гасло сприяє до роздумів та оцінок з боку отримувачів інформації, а не конкретних дій».

2021, квітень

Представник «Поступу» направляє запит до Міністерства юстиції України щодо того, чи є громадська організація «Всеукраїнська рекламна коаліція» уповноваженою згідно чинного законодавства, проводити судові експертні дослідження та надавати висновки експерта на підставі відповідного дозвільного документа (сертифіката, ліцензії), перебування даної організації у відповідному реєстрі, наявності відомостей про Лазебника Максима Романовича в реєстрі судових експертів.

Отримано відповідь:

«За даними реєстру про атестованих судових експертів Лазебник Максим Романович кваліфікацію судового експерта не отримував, а відомості щодо нього в Реєстрі не містяться.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВСЕУКРАЇНСЬКА РЕКЛАМНА КОАЛІЦІЯ» не є суб’єктом експертної діяльності».

2021, червень

ГО «Поступ» подає позов до Окружного адміністративного суду міста Києва проти Держпродспоживслужби та Служби Безпеки України про визнання протиправним та скасування рішення про визнання реклами недобросовісною.

2021, червень

ГО «Поступ» подає КЛОПОТАННЯ до Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд справи з викликом сторін.

2021, серпень

Окружний адміністративний суд міста Києва У задоволенні адміністративного позову Громадської організації «ПОСТУП» відмовив.

При цьому ніякого засідання суду із викликом сторін не відбувалось. Тобто суддя самостійно сам, наодинці із собою, без можливості реалізувати право на захист позивача, прийняв рішення. Сторони справи до суду НЕ ВИКЛИКАЛИСЬ!

Суддя П.В. Вовк взагалі не розглядав наступні документи:

 - 24 відповіді всіх управлінь СБУ,

 - відповідь Інституту Держави і Права імені В.М. Корецього, 

 - відповіді Мінюсту щодо експертів. 

Суддя зробив вигляд, що цих документів взагалі не існує!

2021, жовтень

ГО «Поступ» подає СКАРГУ ДО ВИЩОЇ РАДИ ПРАВОСУДДЯ НА СУДДЮ ВОВКА П.В. з метою звільнити його з посади судді.

2021, жовтень

ГО «Поступ» подає АПЕЛЯЦІЙНУ СКАРГУ до Шостого апеляційного адміністративного суд на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.

 

БОРОТЬБА ТРИВАЄ

Одночасно в той же період організація «Поступ» звертається до різних організацій та структур. В усіх випадках отримано або відписки,  або листи перенаправлялись до СБУ, або взагалі не було ніякої відповіді.

Ось перелік, куди ГО «Поступ» звертався і отримав бюрократичні відписки або взагалі нічого не отримав:

  • Президент України (три звернення);
  • Прем’єр-міністр України;
  • Фракція ВРУ «ГОЛОС»;
  • Фракція ВРУ  ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ;
  • Фракція ВРУ Батьківщина;
  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.