Інколи наc запитують: Чому «Поступ»  висуває такі жорсткі вимоги до людей при вступі?” Однак, відповідаючи на це питання, потрібно розібратися, а чи справді наші вимоги є жорсткими? 

Шукаючи в інтернеті потенційних кандидатів у члени «Поступу», першою вимогою є відсутність українофобних настроїв. Українофоб точно не буде будувати Велику Україну, тому така людина нам не потрібна. 

Другою вимогою є те, щоб потенційний кандидат ознайомився з Доктриною і погодився з її положеннями. Ситуація схожа, як і з українофобом. Навіщо нам в організації людина, яка не згодна з нашою метою? Вона лише вноситиме деструктив у наші ряди.

Ну і третьою вимогою є те, щоб людина була адекватною. Тут, звісно, вгадати можна не завжди. Але людей, в яких є очевидні ментальні проблеми, все ж відсіяти можна. Від таких членів організації, в кращому випадку, «Поступу» не буде ніякої користі. А в гіршому - вони ще й нашкодити можуть.

Ось такі приблизні критерії використовуються під час пошуку потенційних членів «Поступу» в інтернеті. Звісно, у кожного члена команди по зовнішніх кадрах (Команди 14) можуть бути якісь свої додаткові бачення потенційних кандидатів. Але вони принципово не підвищують поріг входу до «Поступу». 

То чи є ці вимоги справді “жорсткими”? Ми вважаємо, що ні. Це абсолютно логічні вимоги до людей, яких ми розглядаємо, як наших потенційних товаришів по руху. «Поступ» - це монолітна організація, яка має амбітну мету, а не «Клуб любителів літа». Хоча... Навіть у такого клубу, скоріш за все, є критерій - нелюбов до зими. 

Тому, критерії, які висуває до своїх потенційних членів «Поступ», є логічними і справедливими. Бо без них неможливо розширювати організацію однодумців, які будують Велику Україну.