Громадянська організація «Поступ» будує Велику Україну! Це наша головна і єдина мета. На цьому шляху ми пропагуємо ідеологію «Громадянська Республіка» та шукаємо однодумців, які мріють і готові працювати задля того, щоб Україна стала процвітаючою, розвинутою та безпечною державою, де хочеться жити та виховувати дітей і онуків. А тому наша команда щодо залучення людей до організації щодня відправляє декілька десятків повідомлень у Фейсбуці незнайомим людям, де ми розказуємо про наш шлях і нашу мрію. Періодично отримуємо цікаві запитання, які разом з відповіддю пропонуємо Вам для ознайомлення.

Дмитро Тацій, член Ради ГО «Поступ»

Доброго дня Андрій!

Якщо доля України Вас турбує, то, це звернення Вас стосується. А якщо ні - то ні. 

Пишу до Вас від імені нашої громадянської організації «Поступ». Ми хочемо побудувати Велику Україну. Вважаємо, для того, щоб ситуація в Україні змінилася на краще, потрібно змінити систему влади. Сьогоднішня демократична система працює за формулою: «гроші-вибори-прихід до влади-повернення грошей із прибутком». Це неминуче призводить до олігархічної влади. Наша мета - замінити в Україні демократичну форму правління на Громадянську республіку (республікансько-громадянський лад). Працюємо в цьому напрямку. Шукаємо однодумців. Як Ви ставитеся до того, аби ми Вас ознайомили з нашим громадянським рухом? 

 

Andriy O., громадянин України

Доброго дня, Дмитро. Дякую за звернення. Однак я не можу сказати, що є великим фаном ідеї громадської республіки для України. Може я помиляюся, але переконайте мене в тому, що дурні не наделегують упоротих дурнів, а ті в свою чергу не накерують такого, що соромно буде нам з вами. Я маю на увазі, що така система є ефективною в країні, де думками керують не попи та телебачення, а де люди вже є відповідальними за своє життя та життя своїх дітей. Де люди йдуть в університети, де люди шукають як їм співіснувати, так? Де вони бажають твоєї політики. Я дуже невисокої думки про сучасного пересічного громадянина України і я ні в якому разі не хотів би дати йому владу, хоча б і частку, керувати моєю країною. Нехай спершу піде до школи, вивчиться, поїде по обміну кудись, поживе там, побачить як ЩЕ можна жити, намацає своїми вдачними руками і думкою вектор розвитку для країни... Отоді ми й поговоримо... Інакше я майже впевненний, та й попередні вибори показали, що ці інфантильні та й безвідповідальні діячі скоро занесуть Україну до лав Россії. А я цього не люблю. Гарного дня.» 

 

Дмитро Тацій, член Ради ГО «Поступ» 

В запитанні фактично є два питання: де гарантія, що дурні не прийдуть до влади і чи можна дозволити правити пересічним громадянам? 

Перше. Гарантії, що до влади не прийдуть дурні не дає жодна система влади. А ні монархічна, а ні демократична, а ні система Громадянської республіки. Але є принципова різниця в тому, що можна змінювати владу, якщо вона недолуга. При монархії владу взагалі не можна змінити законним шляхом. Треба чекати, коли монарх кінці віддасть. А потім не факт, що новий монарх буде кращим. При демократії треба чекати 5 років, щоб змінити владу. І знову, не факт, що нова влада буде кращою. Але факт, що при демократії, вона буде олігархічною. А при Громадянській республіці владу можна змінювати будь-коли.

Друге. Пересічні громадяни ніколи, ніде, ні в якій країні, ні в які часи не правили країнами. Так ніколи не було і ніколи не буде. Про пересічних громадян, які «мають правити самі собою», нам байки розповідали більшовики, а зараз розповідають демократи. І тепер Україною ніяк не «слуги народу» правлять. А править певне коло біля Зеленського. Яке вже давно не є пересічними громадянами. І це збіговисько діє у відповідності до балансу сил та інтересів своїх власних, провідних олігархічних кланів та Держдепу США. А депутати «слуги» тільки тиснуть кнопки, як їм скажуть.