Часто можна почути такі висловлювання: «Я поза політикою» чи «Політика мене не стосується». Давайте поміркуємо, наскільки доречні такі висловлювання та кого насправді не стосується політика.

Для початку потрібно чітко розуміти, на які сфери діяльності та версти населення впливає політика. Для прикладу, що демонструє думку, візьмемо уявний законопроект, котрий підвищує єдиний податок, скажімо на 2%. Багато хто пропустить цю новину поза вухами, адже вони не підприємці і їх це не стосується. Як результат, підприємства будуть змушені підвищити ціни на свої товари та послуги, і чим більш складний продукт, тобто чим довший промисловий ланцюг виробництва, тим значніше буде підвищення ціни для кінцевого споживача. Таким чином, закон, який не стосується «простих людей», з точки зору аполітичного населення, в першу чергу вдарив по соціально незахищеним верстам населення. При цьому поза-політичні будуть звинувачувати підприємців. А на владу,  на законопроекти, життя країни не звертати уваги, бо їх це не стосується, в них своїх проблем вистачає, – ціни ростуть, а зарплата - ні. Як бачимо, тим чи іншим чином політика стосується кожного, а ті, кого вона не стосується, можуть сміло вішати на себе ярмо.

Є думка серед аполітичних людей, що слідкувати за політичним життям країни дуже складно, і не кожен на це здатен, адже потрібно мати освіту юриста чи політолога. Проте, ця складна думка їм аж ніяк не заважає розмірковувати на геополітичні теми та методи ефективного управління країною за чаркою на кухні, в кращому разі. Насправді достатньо лише бажання та розуміння того, що Ви цікавитесь не лише своєю країною, а і своїм майбутнім. Лише вільні та думаючі люди здатні побудувати Велику Україну!