
Моя думка ґрунтується на моїй профільній вищій освіті та багаторічній роботі з теплогенеруючими компаніями. Кожному споживачу теплової енергії хочеться мати власний лічильник тепла, аби була можливість регулювати кількість його споживання та платити виключно за те, що ви спожили насправді, а не якісь там міфічні розрахункові цифри. І це правильне бажання, бо так має бути в ідеалі.
А реально ми маємо наступну ситуацію.
- Різного роду теплокомуненерго не мають грошей для проведення робіт по встановленню теплових лічильників. І чим менше по розмірах і кількості абонентів теплокомуненерго, тим гірше у них становище, тим менше грошей і можливостей у них є. Адже на ці роботи потрібно ну ду-у-у-уже багато грошей, бо це і проектування, і закупівля обладнання, і монтаж та налагодження, а потім ще й експлуатація та ремонт з держповіркою.
- У близько 90% житлового фонду України ще на стадії проектування не передбачалось встановлення теплових лічильників, а значить - технічно це зробити сьогодні досить важко. Це так звана стара вертикальна схема розподілення тепла в житловому приміщенні, за якої на кожну батарею треба ставити свій тепло- лічильник. Зауважу, технічно переробити її можливо під сучасні вимоги, але це складно та дорого. Силами теплокомуненерго це зробити неможливо точно. Це має бути загальнодержавна програма повної реконструкції старого житлового фонду. По різним оцінкам на все це в масштабах України потрібно до 100 мільярдів доларів США.
- Згідно з вимогами чинного законодавства, теплокомуненерго встановили загальнобудинкові лічильники тепла. Відповідно до показів яких, усе спожите тепло пропорційно розподіляється на всі квадратні метри. Теплокомуненерго влаштовує повністю така ситуація і більшого вони робити не збираються.
А що ж споживачу робити?
- Треба не платити за спожите тепло і, таким робом, масовими неплатежами населення змусити владу починати реформу всього ЖКГ. Але тут все не так просто, бо влада бореться з неплатниками через суди і стягує борги. А ще треба розуміти, що потенційно криза неплатежів може спровокувати техногенні негаразди місцевого значення.
- Продавати своє старе житло та переїжджати в нове, адже в нових будівлях уже одразу встановлені лічильники тепла або у таких будівлях є індивідуальне опалення.
- Створювати ОСББ та власноруч будувати автономну котельну (за технічних можливостей) та повністю реконструювати систему теплопостачання.
- Відмовлятись від централізованого теплопостачання та переходити на індивідуальне (за технічних можливостей) – газове, електричне опалення і т.п.
- Продавати старе житло та оселятись в приватному будинку в передмісті чи селі, особисто вирішуючи проблему обігріву свого помешкання.
- Нічого не робити. А ще більше заробляти грошей, щоб мати змогу сплачувати скажені тарифи на тепло.
Інших варіантів на сьогодні нема. Сподіватись на державу марно, адже коштів потрібних нема і поки не буде, бо економіка в занепаді, а влада не збирається нічого робити в цьому напрямку.
Проблему обліку тепла неможливо вирішити окремо від інших проблем. Необхідно проводити загальнодержавну програму повної модернізації ЖКГ, адже тільки в цьому випадку буде гарантований економічний ефект. А це можливо зробити лише, коли до влади в Україні прийде команда, якій потрібна Україна, яка хоче зробити Україну могутньою та процвітаючою державою, лідером східної Европи.
Саме наша поступівська команда прямує до цієї мети.
Ми будуємо ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!!!