Нещодавно (12 липня 2021 року о 17:00) на сайті Президента Росії Володимира Путіна з’явилася стаття українською мовою! Вона має назву «Про історичну єдність росіян та українців». Ви часто бачили, щоб Кремль щось офіційно публікував на українській мові? Ми не хочемо тут коментувати саму статтю. Ми просто візьмемо прямі цитати з неї, яку опубліковано, ще раз звертаємо вашу увагу, українською мовою. Кожен сам зможе зробити висновки, сподіваємось, що це буде нескладно. Нижче прямі цитати статті Володимира Путіна.

«Нещодавно, відповідаючи під час «Прямої лінії» на питання про російсько-українські відносини, сказав, що росіяни та українці – один народ, єдине ціле. Ці слова – не данина якійсь кон’юнктурі, поточним політичним обставинам. Говорив про це неодноразово, це моє переконання».

«... сучасна Україна – цілком і повністю дітище радянської епохи. Ми знаємо і пам’ятаємо, що значною мірою вона створювалася за рахунок історичної Росії».

«У СРСР кордони між республіками, звичайно ж, не сприймалися як державні, мали умовний характер в рамках єдиної країни, яка, за усіх атрибутів федерації, по суті була у найвищому ступені централізованою – за рахунок, повторюю, керівної ролі КПРС. Але у 1991 році всі ці території, а головне – люди, які там жили, відразу опинилися за кордоном. І були вже дійсно відірвані від історичної Батьківщини. 

Що тут скажеш? Все змінюється. У тому числі – країни, суспільства. І звісно, частина одного народу в ході свого розвитку – в силу ряду причин, історичних обставин – може у певний момент відчути, усвідомити себе окремою нацією. Як до цього ставитися? Відповідь може бути лише одна: з повагою!»

«Хочете створити власну державу? Будь-ласка! Але на яких умовах? Нагадаю тут оцінку, яку дав один з найбільш яскравих політичних діячів нової Росії, перший мер Санкт-Петербурга А. Собчак. Як високопрофесійний юрист він вважав, що будь-яке рішення має бути легітимним, і тому в 1992 році висловив таку думку: республіки-засновниці Союзу після того, як вони самі ж анулювали Договір 1922 року, повинні повернутися до тих кордонів, в яких вони вступили до складу Союзу. Вся ж решта територіальних надбань – це предмет для обговорення, переговорів, тому що анульована основа. Інакше кажучи – йдіть з тим, з чим прийшли».

«Може прозвучати аргумент: якщо ви говорите про єдину велику націю, триєдиний народ, то яка різниця, ким себе люди вважають – росіянами, українцями чи білорусами. Повністю з цим згоден. Тим більше, що визначення національної приналежності, особливо у змішаних родинах – це право кожної людини, вільної у своєму виборі.

Але річ у тім, що в Україні сьогодні ситуація зовсім інша, оскільки йдеться про примусову зміну ідентичності. І найогидніше, що росіян в Україні змушують не лише відректися від свого коріння, від поколінь предків, а й повірити в те, що Росія – їхній ворог. Не буде перебільшенням сказати, що курс на насильницьку асиміляцію, на формування етнічно чистої української держави, агресивно налаштованої щодо Росії, за своїми наслідками можна порівняти із застосуванням проти нас зброї масового ураження. Внаслідок такого грубого, штучного розриву росіян і українців – сукупно російський народ може зменшитися на сотні тисяч, а то й на мільйони».

«Росія зробила все, щоб зупинити братовбивство».

«Впевнений, що справжня суверенність України можлива лише в партнерстві з Росією».

РОБІТЬ ВИСНОВКИ САМІ, ДРУЖНЯ ЦЯ СТАТТЯ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЇЇ В. ПУТІНА ДО УКРАЇНИ ЧИ НІ!

А також ми хочемо задати декілька риторичних питань до президента Росії В. Путіна та його прибічників.

  1. Якщо української мови не існує, як сказано в статті, а є лише певні виговори, то навіщо було цю статтю перекладати окремо на українську «псевдомову»? Бо в Україні точно нема людей, які не зрозуміють російську! Значить треба було спробувати якось «достукатись» до тих, хто розмовляє на цій українській «псевдомові», так?
  2. Якщо української мови не існує, а є якесь непорозуміння, то для чого треба було і царському урядові, і радянській владі боротись проти цього непорозуміння, якось його викорінювати? Чи багато ми бачили прикладів із всесвітньої історії, коли б уряди боролись проти діалектів мови свого народу?
  3. В статті написано, що «Внаслідок такого грубого, штучного розриву росіян і українців – сукупно російський народ може зменшитися на сотні тисяч, а то й на мільйони». Питання: а який тоді народ з‘явиться, якщо таке відбудеться? Тобто мільйони росіян зникнуть, але ж не помруть, то ким вони стануть: українцями, татарами, поляками? Ми часто бачили, щоб українець, який розмовляє на російській мові, почав називати себе росіянином за національністю, або навпаки?
  4. В статті написано, що Росія зробила все, щоб зупинити братовбивство на Донбасі. Цікаво, а що багато є людей, які і досі вірять, що Росія до агресії на Донбасі не має ніякого відношення?
  5. І останнє. Президент Путін вважає, що справжня суверенність України можлива лише в партнерстві з Росією. А якщо не буде такого партнерства, то все, Україна має обов’язково стати залежною і приречена буде квазідержавою, яка довго не проіснує?