Отримали питання від одного з наших підписників: «Я не високо оцінюю діяльність Держпродспоживслужби. На цей запит вона дала правильну відповідь. (Мова йде про те, що Держпродспоживслужба відмовилась відповідати, що таке демократія, але за гасло «Демократію Геть!» оштрафувало «Поступ» на 69 тис. грн. - редакція).

І ще в мене є запитання - який бюджет «газети» і хто її фінансує?

Бажано конкретніше: назви фірм або розмір внеску (скільки таких внесків, найбільший і найменший).

Ці запитання принципові, щоб я визначив своє ставлення до «газети». Дякую.»

Відповідаємо:

Бюджет газети щомісячно має складати 300 тисяч гривень.

З/п головного редактора - 20 тис.

З/п верстальщика - 15 тис.

З/п авторів 18 х 10 тис= 180 тис.

+ видатки на збір матеріалу, розсилку і т.п...

Помріяли...

А тепер до реалій...

В сьогоднішніх умовах все це робиться безкоштовно, власними силами у власний «вільний» час членами організації «Поступ».

Є головний редактор, який організовує все та готує матеріал для газети, тому що розуміє, що якщо він це не буде робити, газети просто не буде, є верстальщик, який теж розуміє, що він повинен зверстати газету у відведений термін, бо підведе команду.

Є автори, це теж прості члени організації, які пишуть статті, не професійні журналісти, і теж безкоштовно.

В газеті немає проплачених матеріалів ВЗАГАЛІ, і не було ніколи. Все робиться за власною ініціативою членів (але якщо взяв обіцянку зробити, то вже треба виконувати), у власний вільний від основної діяльності час, бо члени напрямку «Газета» адекватно розуміють, що газета є частиною пропаганди і агітації, і завдяки цим матеріалам про «Поступ» та його ідеї дізнається більше людей, організація буде рости, і ми скоріше зробимо Україну Великою.

Для когось це балачки, а для нас - це сенс життя.

Поступ фінансується тільки за рахунок внесків членів організації. Щомісячний внесок 60 грн + додаткові від 5 гривень, якщо людина бажає. В організації зараз знаходиться 156 членів. Тому неважко підрахувати загальний бюджет організації. На місяць він складає біля 8-10 тис. грн. Це взагалі на все.  За рахунок цього покриваються всі основні потреби на існування організації, в тому числі, і газета. Інших і більших грошей нема і ніколи не було.

Фінансування від олігархів, фірм, політичних сил - немає взагалі, може це не престижно в наших реаліях, але це так.

А стосовно того, що «Держпродспоживслужба» дала «правильну» відповідь, то ми б радили повернутись до цього моменту після того, як автора запитання «Держспоживслужба» (або інший держорган) за щось оштрафують. Але не зможуть пояснити, саме за що. Ось тоді і поговоримо про «правильність» відповіді.