Матеріал підготовлено на підставі розбору Доктрини «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА»

Розділ VI. СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА «ПОСТУПУ»

Питання 10: Порівняння методу залучення кадрів (поглинання інших організацій або об’єднання з ними) із методом перебору (наш метод).

Відповідь: 

Поглинання організації можливо лише шляхом поглинання верхівки управління. Але це не значить, що всі члени поглинутої організації перейдуть до нас, адже вони в ту організацію приходили з інших мотивів. Тому фактично поглинути всю організацію нереально. Юридично можна, а практично ні. А якщо хтось і перебіжить до нас, то абсолютно не факт, що він буде ідеологічний, бо скоріш за все, це буде за компанію. А нам треба зараз саме ідеологічно заряджені люди.

Питання 11: Порівнюємо наступний метод залучення кадрів: маргінальний (через авторитет) із методом перебору (наш метод).

Відповідь:

Маргінальний метод (метод використання авторитету) полягає в тому, що людей до організації залучають не за власними переконаннями, а через віру (повагу) до певного для неї авторитету. Організація, яка побудована по такому принципу, називається маргінальна. Тобто організація, яка складається не з однодумців, а з шанувальників певного лідера. Для досягнення нашої мети нам потрібна організація однодумців. Тобто тих, хто знає та розуміє наш шлях. І підтримує його. Тобто підтримує саме наш шлях, а не певний авторитет організації чи авторитетів в самій організації.

Чому не підходять ті, хто підтримує не шлях, а авторитетів? Тому що вони не будуть розуміти шлях і їх дії не будуть ефективними. Люди не будуть розуміти, куди ми йдемо і для чого. І, відповідно, їх дії будуть механічними. Така організація не буде здатна вкладати ідеологію в свідомість мас і, відповідно, не зможе виконати третю умову досягнення мети - зміни системи влади.