Матеріал підготовлено на підставі розбору Доктрини «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА».

Питання 6: Ми працюємо по залученню кадрів по системі великих чисел (метод перебору). А які ще є варіанти залучення і чому вони не дали результату в «Поступі»?

Відповідь:

Ми визначили ШІСТЬ методів залучення кадрів:

  • перебору (метод, за яким працює «Поступ»);
  • залучення друзів та знайомих;
  • вербування (індивідуальний підхід);
  • масової агітації (реклами);
  • поглинання інших організацій або об’єднання з ними;
  • маргінальний (через авторитета).

Всі методи, крім «перебору», спрямовані на кількісне зростання організації. В той час як метод «Перебору» саме орієнтований на якісне зростання одночасно із кількісним зростанням.

Питання 7. Чому метод «друзі друзів» не дає ані якості, ані кількості?

Відповідь:

Для того, щоб зрозуміти відповідь не тільки на це питання, а й на інші аналогічні, треба зрозуміти, які люди нам необхідні. Начебто, все просто - ті, які прочитають Доктрину, зрозуміють її і будуть підтримувати. Прочитати здатні майже всі. Хоча в «Поступі» є й такі, хто це поки так і не зробили. Але ми віримо, що вони на це здатні. А от зрозуміти - ні. Це залежить від багатьох факторів. Від рівня знань загальних. Тобто загального розвитку людини. Від світогляду людини. Від наявності у людини певного життєвого та професійного досвіду. І, звичайно, від рівня інтелекту.

Тобто кількість тих, хто погодиться прочитати, вже буде меншою, ніж кількість товаришів-знайомих. Кількість тих, хто зрозуміє, буде також меншою. А серед тих, які зрозуміють, тих, хто буде підтримувати, - буде ще менше. В соціології є такий показник «число Данбара». Відповідно до нього у звичайної людини кількість товаришів-друзів знаходиться в діапазоні від 100 до 200 чоловік. Тобто в середньому 150. Це називається «числом Данбара».

Йдемо далі. Якщо припустити, що через фільтр «прочитати - зрозуміти - підтримати» пройде один з десяти, то це буде не просто гарний результат, а астрономічний! На практиці ми такого ніколи не бачили. Тобто, звичайна людина може теоретично (при астрономічному результаті) спробувати долучити до нашої справи біля 10-15 людей. Це абсолют! Більше знайомих та друзів нема, закінчуються. Але з цих 10-15 реально можуть вступити зразу 1-2. І це, нагадаємо, при астрономічному результаті. Ще 2-3 можуть долучитись, якщо застосовувати методи вербовки. Тобто висновок. Метод друзів-знайомих може дати лише 1-2 людини необхідної нам якості. І це при тому, що ми взяли дуже оптимістичний (астрономічний) результат. Але це не все. Якість кола друзівтоваришів теж може бути різною. Якщо ми маємо не дуже розвинутого поступівця, то й друзі в нього будуть аналогічні. Так, і в цьому випадку також можна очікувати від 1 до 3 людей щодо вступу. Але рівень їх якості буде відповідати не рівню Доктрини, а загальному рівню кола знайомих нашого гіпотетичного поступівця. 

Наші оцінки кажуть, що для швидкої перемоги, мінімально нам необхідно, щоб кожний з поступівців (кожний!!!) раз на рік генерував біля однієї людини. Причому належної якості. І так має бути не менше трьох-п’яти років. Нагадаємо, для входу в політику і старту процесу отримання всієї влади нам необхідно набрати мінімум 1000 членів необхідної якості. Як бачимо, метод друзівзнайомих не дає ані кількості, ані якості. На відміну від методу перебору. Де просто звичайним перебором ми знаходимо серед певної множини незнайомих людей тих, які здатні пройти необхідний фільтр. Тут принцип дуже простий: скільки працюєш - стільки й напрацюєш. Джерело кадрів не вичерпується лише рівнем в 150 знайомих-друзів. Воно практично необмежене. Успіх залежить не від якості та кількості джерела кадрів, а лише від потужності команди, яка працює.