
Матеріал підготовлено на підставі розбору Доктрини «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА».
Питання 5.
Ви плануєте прийти до влади через вибори, що популістичного ви пообіцяєте виборцям, щоб вас обрали?
Відповідь 1.
Популізм і можна, і треба використовувати. Це лише інструмент. В нас є сформовані гасла-завдання, які ми і будемо поширювати. Важливо ось що: ми те, що обіцяємо, те і плануємо робити. А для того, щоб наші обіцянки співпадали з бажанням народу, ми постійно займаємося пропагандою?..
Відповідь 2.
Популізм - це не просто обіцяти щось не здійсненне. Це обіцяти те, що маси очікують і хочуть. В цьому плані з одного боку в нас є гасла-задачі, які просто сформульовані. І вони мають бути актуалізовані на момент виборів, у яких ми братимемо участь. З іншого боку - ми передбачаємо, що на момент виборів ми матимемо вже (!) розроблений план першочергових реформ. А це і є те, що люди завжди хочуть. І наша відмінність має полягати в тому, що ми не будемо обіцяти реформи, ми будемо показувати ці реформи і заявляти про їх негайне проведення після приходу до влади. Це і буде головна відмінність від конкурентів по виборам.
Відповідь 3.
При демократичній системі влади до влади можуть прийти лише ті, кого виберуть виборці. Виборці завжди вибирають тих, хто їм подобається.
Тих, хто каже їм ті гасла, які виборці хочуть чути. Йде змагання за те, хто краще скаже те, що хочуть почути виборці. Кому виборці будуть більше довіряти? Кількість довіри також є результатом попереднього піару. Тобто все, що робиться при демократичних виборах - спектакль, шоу. Ми, коли будемо йти до влади (після 1000 членів організації), будемо вимушені теж приймати участь в цьому шоу. Без цього отримати владу конституційним шляхом в демократичній системі неможливо.
З іншого боку, різні верстви населення мають різні уподобання. Тобто гасла для різних верств населення можуть бути різними. Ми орієнтуємось на середні прошарки населення. Тому всі наші гасла мають бути такими, які будуть сприйматись саме цією категорією. І ми будемо казати ті гасла, які будуть на той час сприйняті саме цими верствами населення.
Популістськими гаслами називаються гасла, мета яких - просто прийти до влади. Є різниця між тим, що політична сила говорить перед виборами (популістські гасла) і тим, що вона буде робити насправді після виборів. Наша мета до моменту нашого поступу до влади наблизити наші реальні плани до популістських гасел. В пріоритеті в передвиборчій агітації у нас будуть саме популістські гасла. Тобто, наприклад, якщо народ буде хотіти, щоб ми сказали, що будемо всіх переселяти жити на Марс, то ми будемо це казати. Але по приходу до влади все одно будемо рухатись по завданнях Доктрини, на Марс летіти не будемо, навіть, якщо й дуже сильно пообіцяємо про це перед виборами. Так відверто ми можемо собі дозволити казати, бо на даний момент більшість наших власних реальних гасел-завдань співпадають із запитами громадян середніх верств населення. І ми так себе позиціонуємо, що нам НЕ треба буде брехати перед виборами. І казати не те, що будемо робити. Бо саме зараз постійною нашою пропагандою ми готуємо все населення України саме для нашого приходу, саме під наші власні реальні гасла-завдання. Ці гасла завдання може побачити кожен. І повинен їх бачити щодня. Їх всього чотирнадцять і вони є на головній сторінці нашого сайту www.postup.org.ua.