Із зростанням тарифів на природній газ все більш актуальним постає питання: ЯК ЕКОНОМИТИ? Давайте розбиратись, чи є у вас така можливість.

Останнім часом уряд впровадив так званий «ринок» газу, тобто постачальників газу вже є багато з різними умовами і різними цінами, але транспортувальник газу - лише один монополіст, бо труба газова лише одна.

Як би споживач не верещав, але вибрати компанію на свій смак, що буде транспортувати газ до оселі по трубам, не вдасться, бо газова труба лише одна і вона має чіткого «господаря». Тому на тариф за транспортування газу ми не можемо ніяк вплинути.

Трохи інша ситуація з продавцем-постачальником природного газу. Тут вже монополії нема і є вибір між багатьма газотрейдерами. У них різні ціни на газ та різні умови його постачання. Уряд України взяв за основу європейську модель газового ринку, але не все так сталось, як гадалось. Є так звані «українські реалії». А реалії в тому, що споживач газу наче юридично може обрати собі будь-якого постачальника газу, але фактично зробити це не завжди може, або вкрай важко. Причина в намаганні приватних власників обл, рай і міськгазів отримати монополію на постачання газу з захмарними тарифами, адже заробити дуже хочеться.

Тепер пояснюю більш докладно про проблему. У 90% споживачів газу застарілі мережі і системи газопостачання, та застаріле газоспоживаюче обладнання. А це значить, що там є багато дрібних або серйозних проблем з точки зору нового сучасного законодавства. І саме ці «проблеми» є важелем впливу на споживача зі сторони Оператора ГРМ (власник газорозподільних мереж), що здійснює транспортування газу газопроводом). Тобто, як тільки споживач захоче піти геть від «рекомендованого» газотрейдера до більш лояльного і дешевого, то тут зразу Оператор ГРМ прийде до вас з перевіркою і вкаже на всі ваші наявні проблеми із системою газопостачання. А далі у вас два варіанти:

1. Вам закривають газ до усунення всіх ваших проблем. І це буде абсолютно в законодавчому полі.

2. Ви переходите назад до «рекомендованого» газотрейдера, і Оператор ГРМ закриває очі на ваші проблеми.

Звичайно, вас змусять піти варіантом №2, адже вам потрібен газ. А ось і список коротких можливих у вас проблем: відсутність оригіналу проекту на газопостачання та іншої документації, відхилення від проекту ваших газових мереж та газоспоживаючого обладнання, відсутність реального регулярного технічного обслуговування газоспоживаючого обладнання, відсутність актів перевірки димо-вент каналів і т.д. і т.п. І повірте моєму багаторічному досвіду, контролюючий орган, за бажання, завжди знайде у вас проблеми.

Резюме. Реалії України такі, що у нас або не діють зовсім, або практично не діють нормальні світові цивілізовані правила ринкової економіки. У нас постачальник послуги не вважає споживача послуги гідним партнером. Споживач є простою «дійною коровою». Тому жодні потуги уряду принести цивілізацію в Україну не будуть мати успіху, поки при владі олігархія. А щоб прибрати олігархію, то треба змінити систему влади, тобто ліквідувати демократичну форму правління та побудувати ГРОМАДЯНСЬКУ РЕСПУБЛІКУ.

Епілог. Шановний споживач, або ти мовчки платиш і виконуєш всі вимоги олігархії та їх монополій, або ти приєднуєшся до організації «ПОСТУП» і ми разом змінюємо систему влади та будуємо ВЕЛИКУ УКРАЇНУ. Третього варіанту НЕМА!