
Продовжуємо цикл матеріалів, де роз’яснюємо сутність Доктрини «Громадянська республіка». Пропонуємо текст наступної частини Доктрини.
Витяг з Доктрини
Розділ V. СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА «ПОСТУПУ».
Головне завдання нашого руху — це побудова Громадянської Республіки в Україні, а не прихід до влади. Влада для нас виступає лише інструментом для реалізації нашої мети. Наш шлях складається з шести етапів (кроків):
Етап (Крок) №1: Публічний Кількість членів організації має досягнути 1000 дійсних членів. Принциповим є те, що кожен член організації має підтримувати Громадянську ідеологію, приймати участь у напрямках роботи організації, підтримувати організацію матеріально.
Чому саме 1000? Тому що на цьому етапі ми вже зможемо ефективно проводити публічні заходи, які будуть помітні. Наприклад, досвід показує, що при 1000 членів ідеологічної організації на мітинг гарантовано прийде близько 1000 (до 300 членів організації та 600-700 прихильників), а це вже серйозна акція. Така кількість людей не може залишитися непомітною.
Доки кількість членів організації не досягне 1000 осіб — участь в політичній боротьбі ми брати не повинні. На даному етапі головним завданням є зростання чисельності організації. Досягти ж 1000 осіб і вище можливо лише за наявності реалістичної потужної ідеології. Саме такою і є громадянсько-республіканська ідеологія (ідеологія Громадянської Республіки).
Отже, на першому етапі у нас два завдання: повністю завершити ідеологічну базу та набрати достатню кількість членів організації для участі в політичних процесах.
Питання щодо ідеології та відповіді на них організації «Поступ»
Питання.
«Поступу» вже скоро 20 років, а вас не більше 200. То тисяча у вас буде років через 100. Коли ж ви плануєте прийти до влади?
Відповідь.
А хто сказав, що нас мало? І що взагалі таке «мало» та «багато»? Коли садили Юлію Тимошенко в 2011 році, то з її 600 000 чоловік членства (які саме на лідера приходили, а не на ідеологію), на мітинг під Печерський суд прйшло лише кілька тисяч бабусь, яким платили по 200 грн. А де партія? От і питання, 600 000 таких членів — це «багато» чи «мало»?
А 1 300 000 членів «Партії Регіонів»? Це «мало» чи «багато»?
В «Поступі» ж 157 чоловік. Ці люди щомісяця сплачують членські внески (а багато-хто ще й додаткові внески) і близько половини з них можна мобілізувати на важливі заходи організації без обіцянок «фуршету за рахунок партії». Чи є ще організації, які можуть таким похизуватися? Ми про таких не чули. Тому тисяча навіть таких членів, як зараз — це той ресурс, який реально дасть змогу нам досягнути нашої мети.
Коли ж «Поступ» досягне результату? Все залежить ЛИШЕ від потужності команди, яка працює по залученню людей. Ще раз! Не від пропаганди, не від “зізрівання народу”, не від якихось інших факторів... А саме від потужності команди, яка працює.
Працюючи по зовнішніх кадрах, по повному циклу, одна людина може привести до організації одну людину з тисячі стартів діалогів. Це приблизно одна людина на рік. Тобто, команда з 10 людей може приводити 10 людей на рік. Однак, прямої залежності тут нема. Команді зі 100 чоловік не потрібно 10 років для того, щоб привести 1000. В процесі роботи до команди приєднуються нові люди і виникає ефект синергії. Як наслідок, результати роботи стають істотно кращими. Можна передбачити, що якщо наша команда буде подвоюватись кожен рік, то свою тисячу ми зможемо отримати через 3-4 роки.
І ще одне. Для тих, хто вважає, що пропаганда нам замінить кадрову роботу. Пропаганда може дати нам лише 1000 овець. А нам потрібна 1000 пастухів. А пастухів шукати можна лише методом перебору. Тому без варіантів.