Нещодавно наша організація «Поступ» отримала від Служби безпеки України лист (№ 3/3-5404 від 13.11.20р.). В цьому листі СБУ звинуватило «Поступ» в тому, що гасло «ДЕМОКРАТІЮ ГЕТЬ!», яке ми в липні цього року розмістили на одному з бігбордів на в’їзді в Київ «… МІСТИТЬ ЗАКЛИК ДО ДІЙ, ЯКІ МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА». Без будь-яких уточнень, які саме дії можуть спричинити порушення законодавства.

Ми вважаємо що зазначене гасло дійсно містить заклик. Заклик до того, щоб люди ПОЧАЛИ РОЗУМІТИ, що всі проблеми в Україні через олігархію, яка при владі. Яка піклується лише про власний бізнес і розглядає Україну, як бізнес-майданчик, а не як державу, яка має розвиватись. Сама ж олігархія є природнім наслідком демократичної системи влади. Бо демократична система влади базується на такій формулі: «гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком». Все, більше ні до яких дій зазначене гасло не веде. Можливо шановним працівникам СБУ не подобається, що громадян закликають саме до того, щоб вони почали розуміти, що відбувається в Україні?

Звертаємо Вашу увагу, що змінити систему влади, на відміну від самої влади, незаконно неможливо, навіть, теоретично. А не тільки практично. Бо система влади змінюється лише зміною Конституції. А саму Конституцію можна змінити лише конституційним шляхом. Бо намагання внести будь-які зміни в Конституцію України незаконним шляхом будуть юридично нікчемними, і до зміни системи влади все одно не ведуть.

Враховуючи все вище викладене, ми вважаємо що у Служби безпеки України в нашому випадку є три шляхи.

Перший шлях.

Все ж таки чітко вказати, до яких саме дій, «які можуть спричинити порушення законодавства», несе в собі гасло «Демократію ГЕТЬ!».

Другий шлях.

Визнати, що працівники СБУ помилились, коли оцінювали наше поступівське гасло «Демократію ГЕТЬ!». І вибачитись перед нашою організацію публічно. Ми нічого страшного тут не вбачаємо. Не помиляється той, хто не працює. В цьому випадку у нашій організації до СБУ та її працівників ніяких претензій не буде. Ми маємо з Вами мати одну мету – побудувати Велику Україну. І цей епізод будемо потім разом згадувати просто як курйоз.

Третій шлях.

Не визнавати помилку СБУ і не давати аргументованих пояснень щодо зазначених звинувачень. І знову написати відписку, як це вже нам СБУ продемонструвало. В цьому випадку ми вважаємо, що в діях посадовців СБУ будуть ознаки порушення Кримінального кодексу України за статтею 170 «Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій». Чекаємо від Вас на принципову відповідь.