ШАНОВНИЙ ДМИТРЕ ОЛЕКСАНДРОВИЧУ.

Організація «Поступ» із зазначеного питання до Вас звертається вже другий раз.

В перший раз інформували Вас, що ми зафіксували факт потурання Службою безпеки України базового принципу побудови суспільства – свободи слова. А саме про те, що вона вважає, що наше гасло «Демократію ГЕТЬ!» несе якісь порушення чинного законодавства. Проте ніяких конкретних пояснень не надає. Цим перешкоджає нашій діяльності. І дає підстави вважати, що з боку СБУ є ознаки порушення статті Кримінального кодексу № 170 «Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій».

В результаті Вашого втручання ми отримали відповідь від Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, в якому нас проінформовано, що зазначене звернення було розглянуте на засіданні Комітету. І що прийнято рішення «взяти зазначену інформацію до відома».

Але вже після цього ми отримали ще один лист від СБУ (№ 3/3-5404 від 13.11.20р.), де СБУ відкрито пише, що зазначене гасло «… МІСТИТЬ ЗАКЛИК ДО ДІЙ, ЯКІ МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА». І знову без будь-яких уточнень, які саме дії можуть спричинити порушення законодавства.

Ми вважаємо, що безхребетне рішення Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, а саме «взяття зазначеної інформації до відома» спричинило подальші дії СБУ щодо потурання свободи слова. Вимагаємо від Верховної Ради проявити принциповість. І прийняти рішення по суті. Або пояснити, що саме, яку норму закону порушує зазначене гасло «Демократію ГЕТЬ»!», або вжити конкретних заходів щодо припинення дій з боку СБУ щодо потурання свободи слова. Верховна Рада України – не є інформаційним центром, який має «брати до відома інформацію», а орган управління країною.

Вимагаємо розглянути звернення повторно і відреагувати по суті і принципово!