Наша організація «Поступ» отримала від Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві ВИМОГУ щодо надання пояснень розміщення в липні цього року бігборду із гаслом «Демократію геть!».

Зазначена вимога обумовлена, як пише Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві, зверненням СБУ (Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки) щодо «ознак порушення законодавства про рекламу, а саме розповсюдження зовнішньої реклами з умовною назвою «Демократію ГЕТЬ!» за адресою: Брест-Литовське шосе в напрямку м. Києва (щит №174-А) з ознаками порушення вимог частини першої статті 7, частини третьої статті 8, статті 10 Закону».

Мова йде про ось цей бігборд:

Бігборд Демократію геть!

Шановні, працівники Держпродспоживслуби, ми із радістю вам надаємо наші пояснення. Чому із радістю? Тому що ми отримали ще один привід розтлумачити, хто такий «Поступ», куди він рухається і яким чином. Такі і аналогічні роз’яснення складають головну сутність нашої пропагандистської роботи. Тому вже сам факт отримання такої можливості виправдовує те, що наш бігборд було розміщено вірно і, дійсно, він привернув увагу не тільки суспільства, а ще й чиновників. Це гарно! Тепер по-порядку.

Перше.

Громадянська організація «Поступ» вже діє 19 років! І весь цей час у нас була одна єдина мета – побудова сильної, потужної Великої України! Ми ніколи жодного разу не сходили з цієї мети ні на крок! Якщо Вам буде цікаво, то на нашому сайті викладено всю історію нашого руху, а також викладено майже 900 примірників всеукраїнської газети «Громадянська республіка», з якої можна детально дізнатись про всі наші дії за весь час нашої роботи!

Друге.

Перші десять років нашої діяльності ми намагались співпрацювати із різними урядами, Парламентами різних скликань та Президентами України. І в усіх випадках був один єдиний результат. Всі ці уряди, Парламенти та Президенти на словах бажали робити реформи, причому радикальні реформи. Такі, які виводять нашу країну до провідних країн світу. А, як до справи, то всі вони весь час поглиблювали кризу і засовували нашу з вами Україну в прірву! Де вона знаходиться і зараз.

Третє.

Всі бачать, що діючі особи в урядах та Парламенті змінюються, але від цього нічого не змінюється. Ці гарні люди перед виборами роздають обіцянки реформ, приборкання корупції, розвитку економіки і вже зразу після обрання забувають про них. І так відбувалось кожного разу. Так відбувається і зараз. І кожен раз народ має терпіти нових «обранців» по п’ять років, щоб після цього сподіватись, що через наступні вибори щось зміниться. Зась! Нічого не зміниться, і не може змінитись. Бо в цьому винна якраз вся ця недолуга демократична система управління. Із своїми таємними виборами раз на п’ять років. Із цим надуманим розподілом незалежних гілок влади, щоб потім переводити вину з одних на інших. Ми ж всі зараз є свідками, як діючий Президент завжди каже, що він ні до чого не має відношення, бо в нього судової влади нема і не може на неї впливати, законодавчої теж нема, що в нього майже нема реальної компетенції ніде. Він може тільки когось і щось просити. А в Парламенті аналогічно кажуть, але вже на Президента. А разом вони кажуть, що в усьому винна судова система, судді, суди різних інстанцій та Конституційний суд. Тобто маємо ситуацію, коли ніхто і ні за що конкретно не відповідає. Це і є демократична система влади (демократія). 

А чому демократична система влади (демократія) така недолуга? А що, хіба для когось новина, що у нас править олігархія? При чому тут олігархія, хтось може спитати, до демократичної системи влади (демократії)? А що, хіба для когось новина, що вся ця демократична система працює за загальновідомою формулою: «гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком»? Ось саме ця демократична формула влади, тобто ДЕМОКРАТІЯ і приводить до влади бізнес. Який опікується не державними інтересами, а своїми бізнесовими.

Все це означає, що якщо не змінити форму правління, тобто не прибрати демократичну систему влади (демократію), то і не вдасться здихатись з влади олігархії. У нас одна Україна і треба робити вибір. Або продовжувати чекати на чергового месію-рятувальника. Або змінювати систему влади і робити так, щоб олігархія більше не змогла користуватись формулою «гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком». Тобто необхідно прибрати демократичну систему влади, тобто – Демократію Геть!

Ми сподіваємось, що популярно пояснили, чому ми твердо і відверто виступаємо проти демократії, як системи влади.

Четверте.

Хоч ми і виступаємо проти діючої форми влади (демократії), але ми виключно виходимо з того, що зміни мають відбуватись в правовому полі. Тобто прибирати демократію (демократичну систему влади) необхідно виключно конституційним шляхом. Шляхом зміни Конституції України так, як це передбачено самою Конституцією. Бо якщо намагатись це робити неконституційним шляхом, то всі ми вже бачили, чим все це завершується в 2014 році. Коли, використовуючи емоції народу, одні олігархи замінюють інших. Що, як наслідок, тягне за собою соціальні потрясіння, збільшення зубожіння людей, зневіру народу взагалі до якоїсь перспективи в Україні, але не веде до бодай невеликого прогресу.

П’яте.

Всім відомо, що сам термін «демократія» має, як мінімум, два визначення: Перше – це форма правління (таємні періодичні вибори, поділ влади на гілки тощо). Друге – це ідеологія побудови суспільства. Тобто цінності, які визнаються суспільством. Під демократичними цінностями розуміються звичайні людські цінності. Такі як свобода совісті, слова, пересування, праці, місця життя, участі в політичному житті країни тощо. Ми категорично виступаємо за демократичні цінності. Але проти демократичної системи влади.

Шосте.

Ми вважаємо, що спроби впливу будь-кого на нашу роботу щодо недопущення розміщення наших гасел та наших поглядів є порушенням фундаментального принципу демократії (демократичних цінностей) – права на свободу слова. Сьоме. В Кримінальному кодексі України є така стаття 170, яка називається «Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій». Ось що вона каже:

«Умисне перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій або їх органів – карається виправними роботами на строк до двох років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Ми ведемо нашу роботу виключно в правовому полі і наша діяльність не просто законна, а ще й повністю відкрита для всіх! І ми вже направили наші відповідні звернення до Президента України (газета «Громадянська республіка» № 876), до Голови Верховної Ради (газета «Громадянська республіка» № 878), до Голови СБУ (газета «Громадянська республіка» № 879), до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (газета «Громадянська республіка» № 882) щодо ознак того, що з боку СБУ проти нас порушено саме право на свободу слова.

Тепер треба розібратись, було це зроблено свідомо (умисно) чи через якусь помилку або непорозуміння. Бо якщо це було зроблено свідомо, то ми будемо робити все, що в наших можливостях, щоб винні особи понесли справедливе покарання. Ми не вважаємо, що працівники СБУ є такими непрофесіоналами, що не розуміють значення слова «демократія» і що помилково вирішили руками Держпродспоживслужби вплинути на розвиток нашого громадянського руху.

Також повідомляємо вам, що нами вже отримано лист від Верховної Ради України (№ 04-29/18-195781 від 05.11.20р.), в якому нас вже повідомили, що наше звернення щодо потурання свободи слова з боку СБУ розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова і вже по ньому прийнято рішення взяти зазначену інформацію до відома.

Сподіваємось, що ми вам все зрозуміло пояснили щодо нашого бігборду «Геть демократію!» і чому ми дійсно виступаємо проти демократії, як системи влади. Якщо у Вас будуть запитання, ми готові так само вам на них відповісти.