Нещодавно, 4 листопада, одне з великих ЗМІ України надрукувало такий матеріал. Приводимо його повністю, але саме ЗМІ не будемо згадувати. Бо аналогічні публікації зробили і інші олігархічні ЗМІ. Пропонуємо ознайомитись із самою публікацією, а потім розібратись, чи є в ній хоч частина правди і як саме створюють брехню і для чого.

Скасування касових апаратів: легальний бізнес. Проти такої ідеї і вийшов на мітинг під раду

Легальний бізнес виступає проти повернення до тіньової економіки. Кажуть, що це відбудеться у разі скасування касових апаратів, тоді торгівля стане безконтрольною. Через це постраждає не тільки легальний бізнес, який платить податки, а й споживачі. Останні не матимуть доказів купівлі товару. Підприємці готові відстоювати свої права, повідомляє NewsOne.

Представники легального малого бізнесу зібралися на мітинг, де протестують проти скасування касових апаратів у роздрібній торгівлі.

Головна мета - нагадати депутатам про те, що бізнес не боїться використовувати реєстратори розрахункових операцій. За словами підприємців, скасування фіскалізації призведе до розквіту контрабанди і тіньового бізнесу.

Найбільше несхвалення викликають два законопроекти 3853-1 і 3853-2, які повертають ФОПам право не використовувати касові апарати.

«Ми не хочемо, щоб група депутатів пролобіювала певні законопроекти 3853-1 і 3853-2, які скасовують все те, що працює більше року, а в деяких сферах працює вже більше чотирьох років. Ми хочемо відстояти право наших громадян отримувати товари з гарантією, ліки з якістю», - сказав директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

Протестувальники вважають, що якщо депутати проголосують за цю ідею, то фактично підтримають корупціонерів. Також незахищеними стануть і покупці, так як наявність чека - це гарантія споживача.

Де тут брехня і в чому полягає правда?

Брехня перша

Саме в цей день і в цей час поряд було два мітинги, а не один. Перший – це мітинг під егідою руху підприємців SaveФОП. Зібралось біля 10 000 підприємців з різних кутків України і саме ПРОТИ введення касових апаратів, а не за них. Ось фото, як це виглядало.

Зібралось біля 10 000 підприємців з різних кутків України і саме ПРОТИ введення касових апаратів
Таких фото тисячі у всіх мережах, але їх нема в олігархічних ЗМІ.

А другий «мітинг» був якраз за введення касових апаратів, про що так жваво розповідали всі олігархічні ЗМІ. Але на ньому було присутніми лише декілька десятків людей, які не були підприємцями і виглядало воно ось так.

лжемітинг Гетьменцева
Тут мабуть, коментувати більше нема чого. Все всім зрозуміло.

Брехня друга

Провладні ЗМІ кажуть, що «справжні підприємці» хочуть, щоб ввели касові апарати, бо це їх захистить від тіні і споживачів це також захистить.

Це брехня. По-перше, «справжніх підприємців» взагалі не було на провладному мітингу, а під їх виглядом були ті, хто прийшов за 300 грн. за 4 години «мітингу» та декілька представників різних бізнес-асоціацій, які кормляться від великого капіталу. А, по-друге, введення касових апаратів та їх обслуговування, навпаки, багатьох підприємців якраз введе в тінь. Бо вони не будуть мати іншого виходу. Їм працювати все одно буде потрібно, бо жити треба. Але весь комплекс введення касових апаратів та їх обслуговування це зробить проблематичним. Зрозуміло, що після таких нововведень, які намагається всунути зелена влада, то ті, які працюють в тіні, нелегально, тим більше легально працювати не почнуть, щоб не створювати собі додаткових проблем.

Брехня третя

Олігархічні ЗМІ казали і кажуть, що підприємці не хочуть вводити касові апарати, бо не хочуть платити податки. Так от, ті, хто не хоче платити податки, вони взагалі ніяк не оформлені. Вони собі працюють нелегально і ні на які мітинги не їздять. А на мітинги їздять якраз ті, які вже платять всі податки і хочуть платити податки і надалі всі і чесно. Але сама система обліку та звітності, яка супроводжує введення фіскалізації, заставить їх дійсно піти в тінь і не платити взагалі нічого.

Брехня четверта

Вона сталася якраз під час мітингу 3 листопада. І зробила її влада. Для того, щоб мітинг підприємців, який зібрався, не міг перерости в Майдан, бо вже були готові і намети, і кухня, і теплі речі, і продукти, відповідний психологічний настрій, пообіцяла на наступний день зробити відтермінування введення своїх тупорилих законів на рік. Люди повірили владі і погодились на такий компроміс. Та роз’їхались додому. А на наступний день Рада свою обіцянку не виконала і голосування про відтермінування своїх тупорилих законів провалила.

Внаслідок останнього обману підприємці у всіх містях України почали робити попереджувальні перекриття автошляхів.

І вже з 16 листопада знову починають мітинги-майдан. Але вже без довіри до влади і до їх можливих обіцянок.

Будь-хто, хто хоч трохи цікавився економікою, знає, що для розвитку економіки необхідне тільки одне – лібералізація. Тобто свобода для підприємництва. Всі економічні реформи з розвитку економіки починаються із того, щоб спрощують можливості ведення бізнесу. Навіть, назва «вільна економічна зона» не просто назва. Це принцип створення певних локомотивів економіки, в яких розвиток підприємництва йде випереджувальними темпами. Ще в історії не було жодного випадку, коли б влада взяла курс на розвиток економіки, на реформи, на лібералізацію підприємництва, і в той же час на акції протесту виходили б якісь підприємці і кричали б: «Ні, нам не потрібна лібералізація, давайте нам більше звітності, більше податків, більше заборон!». Це наше українське ноу-хау таке, коли на мітинг виходять «підприємці» і вимагають погіршення свого життя! Влада почала втрачати береги. Це дуже небезпечно. Бо можна такій владі закінчити своє існування гірше, ніж владі Януковича. І це буде справедливо!

І на останнє

Нажаль олігархічна влада продовжує настроювати звичайних людей проти малих підприємців. І ці звичайні люди поки що не зовсім розкумекали, що для того, щоб вони стали жити краще – треба розвинута економіка. Але будь-яка розвинута економіка, в першу чергу, базується на розвитку саме малого та середнього підприємництва.