Шановний пане Президенте.

До організації «Поступ» потрапив документ (документ публікується разом із цим зверненням), з якого видно, що Служба Безпеки України почала перешкоджати законній громадянській діяльності організації «Поступ».

Так, СБУ звернулась до Головного Управління Держспоживслужби в м. Києві із повідомленням щодо «ознак порушення законодавства про рекламу, а саме розповсюдження зовнішньої реклами з умовною назвою «Демократію ГЕТЬ!» за адресою: Брест-Литовське шосе в напрямку м. Києва (щит №174-А) з ознаками порушення вимог частини першої статті 7, частини третьої статті 8, статті 10 Закону».

Мова йде про ось цей бігборд, який замовила для розміщення наша громадянська організація «Поступ» і який був розміщений протягом липня цього року.

Зазначений документ свідчить, що Служба Безпеки України або не розуміє, про що йдеться мова, або свідомо починає перешкоджати нашій діяльності.

Так, все вірно, ми виступаємо проти демократії, тобто проти демократичної формули влади: «ГРОШІ → ВИБОРИ → ПРИХІД ДО ВЛАДИ → ПОВЕРНЕННЯ ГРОШЕЙ ІЗ ПРИБУТКОМ». Тобто ми виступаємо ПРОТИ ОЛІГАРХІЇ!

Термін «демократія» має два значення. Перше — це форма правління (таємні вибори, поділ влади на гілки тощо). Друге — це ідеологія побудови суспільства. Тобто цінності, які визнаються суспільством. Під демократичними цінностями розуміються звичайні людські цінності. Такі як свобода совісті, слова, пересування, праці, місця життя, участі в політичному житті країни тощо. Ми категорично виступаємо за демократичні цінності. Але проти демократичної системи влади. Більш докладно можна дізнатись з Доктрини «Громадянська республіка» на нашому сайті.

Так, організація «Поступ» ВІДКРИТО виступає за зміну системи влади. Але виключно конституційним шляхом. Ми завжди, всі двадцять років нашої діяльності, неухильно стояли на безумовному дотриманні українського законодавства.

Пане Президенте, Ви можете допустити, що в Службі Безпеки України працюють люди, які не розуміють значення слова «демократія»? Ми таке не допускаємо. Ми вважаємо, що там працюють НЕ дурні! Тоді чому вони почали ворушитись? Якщо у Служби Безпеки є до нас питання, то чому вони жодного разу не поцікавились у нас і не взяли у нас пояснень? Чому ще в 2014 році Посольство США, коли побачило такі наші гасла (Демократію геть!), дуже затурбувалось. Запросили нас до себе в гості, де ми повністю розповіли сутність нашої діяльності і вони заспокоїлись. Чому США це питання турбує, а СБУ всі ці шість років спала? Ми за цей час випустили більше трьохсот наших офіційних всеукраїнських газет «Громадянська республіка». І в кожному номері (!) прямо і відверто кажемо, що так – демократію геть! І кожен номер направляємо в Міністерство юстиції. За цей же час ми в Адміністрацію Президента, а потім і в Офіс Президента, направили декілька десятків наших матеріалів, де також чітко вказували, що – демократію геть! То чому ж весь цей час СБУ спала? А може не спала? Може всі давно із усім там розібрались? Просто зараз щось змінилось? А що ж змінилось таке?

Так все дуже просто. Бо наша діяльність поступово починає ставати гучною і все більше громадян починають нас підтримувати. Бо ми реально йдемо шляхом ліквідації олігархії, тобто відсторонення бізнесу від влади. І зазначені дії СБУ із зазначеним документом можуть свідчити, що спецоргани вирішили трохи «погратись в політику» на догоду певним політичним олігархічним силам? Зробити так, щоб нам почали відмовляти в зовнішній рекламі перелякані Службою Безпеки рекламні агентства? Чи може ще щось?

ВИМАГАЄМО:

Негайно провести розслідування зазначеного факту перешкоджання з боку СБУ діяльності громадянської організації «Поступ». Якщо у Служби Безпеки України є якісь претензії до нас, то вимагаємо їх озвучити та розібратись. Якщо претензій нема, то вимагаємо про це ПИСЬМОВО повідомити, і ми цю інформацію опублікуємо.

Вимагаємо від Вас, шановний пане Президенте, як гаранта Конституції України, взяти під контроль дану справу.

лист до Поступу від Держспоживслужби та СБУ