2020-й рік почався, як і усі попередні, святково. Свята промайнули швидко та змінилися повсякденною рутиною. Нічого незвичайного - все як завжди... 

Але... COVID-19 вніс свої корективи у звичайний ритм життя. І ось вже карантинні обмеження дійшли і до України. Перш за все від цього постраждав малий та середній бізнес, тобто ті, на кому тримається левова частка надходжень до бюджету країни. Але якщо економічно розвинуті країни можуть собі дозволити такі обмеження, ще й підтримувати грошовими виплатами тих, хто вимушено не працював, то в нашій країні наслідки, м’яко кажучі, катастрофічні: економіка зруйнована, зубожіння різних верств населення і т.ін. Крім того, всі, хто навчється, повинні були перейти на віддалену форму навчання, що, звісно, позначилося на якості освіти. Наздогнати втрачене буде досить важко, хоча народ у нас наполегливий... Але й довірливий. Багато хто й досі вірить у необхідність суворих обмежень. Але чи так це?

Медичну сторону цього питання залишимо спеціалістам, нас, в першу чергу цікавить його політичний та соціальний аспекти. Незалежно від наявності чи суворості карантинних обмежень кількість хворих збільшується (а зараз ще й кількість зроблених тестів зросла). Багато одужає. Але завдяки тому, що більшість уваги приділяється коронавірусу, інші небезпечні захворювання залишилися без необхідної уваги та лікування, що призводить до дуже тяжких наслідків аж до летальних. І ці люди, що могли одержати необхідну допомогу, зилишилися в заручниках карантину.

Завдяки карантинним обмеженням олігархічні лобісти отримали можливість безкарно протягувати через парламент законопроекти, що шкодять інтересам країни та суспільства.

Цього виявилося замало, і після полегшення картину його знову хочуть посилити, що означатимете остаточне введення України в стан агонії, що призведе до страшних наслідків.

Все більше людей, втомившись від карантину, бачать його абсурдність, а це вселяє надію на краще. Наша нова влада не усвідомлюючи, чи свідомо ввела цими карантинними обмеженнями економіку країни в стан стагнації. І на це питання доведеться ще дати відповідь, та відповісти перед народом.