
Сьогодні в Україні впроваджується адмінреформа. Це дуже велика реформа. Сюди входить і реформа адміністративно-територіального устрою, і виборче законодавство, і фінансова сфера і т.д. Є, як завжди, дві сторони медалі або дві частини айсбергу - одна надводна, а інша підводна. Спробую максимально просто пояснити.
ЩОДО «НАДВОДНОЇ» ЧАСТИНИ АЙСБЕРГУ
1. Внаслідок укрупнення районів, тобто ліквідації деяких «малих» з приєднанням територій до «великих», буде значно скорочено витрати на утримання райдержадміністрацій та депутатського корпусу. Це і зменшення зарплатного фонду, плати за приміщення, транспортні витрати і т.д.
2. Загальне укрупнення всіх сходинок державного управління дасть змогу покращити управління взагалі.
3. Створення ОТГ (об’єднання територіальних громад) дасть змогу допомогти більш «бідним» та «слабшим» ресурсами від «сильніших». А це і благоустрій, і перспективний розвиток, покращення умов життя простих громадян.
А ТЕПЕР ЩОДО «ПІДВОДНОЇ» ЧАСТИНИ АЙСБЕРГУ
Тут все набагато цікавіше.
1. Внаслідок зменшення кількості районів зменшується кількість керівників райдержадміністрацій. А це в умовах кадрового голоду нинішньої влади дуже актуально, бо легше контролювати «своїми» людьми, яких завжди не вистачає.
2. Ні для кого не секрет, що при демократичній формі правління діє формула ГРОШІ -> ВИБОРИ -> ПРИХІД ДО ВЛАДИ -> ПОВЕРНЕННЯ ГРОШЕЙ З ПРИБУТКОМ. Тобто, щоб перемогти, то треба просто гроші. Так от, зменшення кількості районів зменшить автоматично кількість ТВК (територіальних виборчих комісій) і ДВК (дільничих виборчих комісій). А значить зменшиться кількість необхідних на вибори грошей, мається на увазі грошей на підкуп або контроль членів ТВК (ДВК), на спостерігачів «своїх». А також зменшиться кількість депутатів місцевих Рад, а значить менше треба вкладати грошей (згідно формули вище) у виборчу кампанію. Тобто зменшаться витрати на рекламу, на фальсифікації і маніпуляції. Та просто кількість потрібних людей зменшиться і їм не треба більше платити.
Проміжний підсумок – олігархії вкладати грошей у вибори треба буде менше.
Проміжний підсумок – олігархії вкладати грошей у вибори треба буде менше. Зате виростуть можливості для заробляння грошей на державі Україна та її бюджеті. Вклав менше, а заробив більше. Бізнес стане ще ефективнішим.
3. Збільшення відстані від «глухих» сіл до райцентрів ускладнить життя людям, а значить люди будуть кидати свої домівки, продавати все за безцінь, і їхати ближче до цивілізації. А це значить, з’являється гарний шанс скупити додаткову землю за безцінь. Пам’ятаєте про земельну реформу, яка з 2021 року починає діяти?
4. Внаслідок створення ОТГ «сильні» адмінодиниці отримують в своє розпорядження ресурси (фінансові, земля і т.д.) «слабких» адмінодиниць. А значить з’являються нові можливості для комплексних забудов і освоєння досі не підконтрольних територій в інтересах місцевої олігархії.
5. Дякуючи змінам у виборче законодавство, стає важчим та дорожчим шлях до владних інституцій (місцеві Ради, посади селищних та міських Голів). Збільшується застава. Зникає мажоритарна система. Там, де невелика кількість виборців, балотуватись можна лише по партійним спискам. Це все знову допомагає брати під контроль всю владу в Україні. Адже щоб прийти до влади, треба гроші, багато грошей. А в кого вони є? Правильно, в олігархічних кланів. Доречі, партії там же, хоча вони вже і отримують певне фінансування з держбюджету, і типу мають бути незалежними.
Простий приклад №1
Щоб стати депутатом селищної Ради с. Подолянці Житомирської області треба було, щоб за тебе проголосувало до сотні жителів села, це одна маленька вулиця. І ти вже депутат, який контролює бюджет, розподіляє землю, впливає на розвиток інфраструктури. І саме головне, тебе ніхто не може зняти поки не закінчиться твоя каденція.
А що тепер? Щоб стати депутатом Ради ОТГ, тобі треба підтримка вже не менше тисячі, а то і кількох тисяч виборців. А таку підтримку без грошей великих вже отримати нереально. Таким чином закривається дорога у владу простим громадянам.
Ще маленький нюанс. Якщо раніше ти став депутатом по мажоритарці, то будеш сидіти весь свій термін. А тепер для маленьких громад лише партійні списки будуть. Ти став депутатом від партії, а потім виявився занадто чесним і порядним, і тут тебе взяли та і виключили з партії, і ти автоматично перемножений на нуль, ти вже не депутат, твоє місце зайняв наступний в списку партії.
Приклад №2
В 2010 році застави для мера маленького міста не було. І кожен міг стати кандидатом на пост мера. А сьогодні пропонується ввести дуже велику заставу в залежності від кількості виборців. Для мера Києва це більше 4 млн грн., а для мера Львова більше 1 млн грн.
Тобто, на вибори ходять лише гроші, а шансів у чесного та порядного але не багатого – нуль.
Дякуючи високій заставі від виборчих перегонів відсікаються всі ті, у кого нема мільйонів. Тобто, на вибори ходять лише гроші, а шансів у чесного та порядного але небагатого – нуль.
Приклад №3
В очікуванні адмінреформи в маленькому селі Требухів Броварського району йде вже більше року боротьба за створення ОТГ. Требухівська громада хоче створити ОТГ з навколишніми селами з центром у своєму селі. А Бровари блокують даний процес, бо хочуть створити Броварську ОТГ з навколишніми селами з центром в Броварах. Тобто, районну владу не турбує думка жителів села, їх турбують власні інтереси. А інтереси дуже прості – земля в селах. В Броварах вільної землі вже нема, а в селах ще є. От саме ця земля і потрібна. Звичайно, скажете ви, від утворення великої Броварської ОТГ отримають доступ до спільного бюджету і маленькі села. Так, отримають. Але те, що отримає районна влада в свої руки, в сотні разів більше, ніж крапля, що перепаде селянам. Не дарма в с. Требухів вже більше року блокується робота сільської Ради, щоб ті не могли розподіляти землю. Всі чекають 2021 рік, коли почнеться продаж землі. А той, хто контролює землю, то той і заробляє.
ЗАГАЛЬНИЙ ВИСНОВОК
Є певні «плюси» адмінреформи. Але є дуже багато підводних каменів, які не видно пересічному українцю. Олігархічна влада в Україні впроваджує адмінреформу, щоб розікрасти все те, що ще залишилось. Громадяни не отримають нічого, від слова ВЗАГАЛІ!!! Який вихід? Зміна системи влади. Тобто, треба ліквідувати демократію і впровадити нову систему управління ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА.
Приєднуйтесь до організації «ПОСТУП». Лише всі разом ми побудуємо ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!