
В попередньому номері газети ми розповіли про три обов’язкові умови зміни системи влади. Це: ідеологія, масова організація та підтримка народу. Якщо хоч одна з них не буде виконана, то зміна системи влади не відбудеться. Висвітлили важливість наявності ідеології. А зараз пропонуємо Вашій увазі розглянути другу та третю умови зміни системи влади – масова організація та підтримка народу.
Витяг з Доктрини
РОЗДІЛ II. ТРИ УМОВИ ЗМІНИ СИСТЕМИ ВЛАДИ
2. МАСОВА ОРГАНІЗАЦІЯ
Необхідно побудувати масову ідеологічну організацію. Це група однодумців, яка об'єднується навколо спільної ідеї завдяки своєму бажанню її реалізувати. У нашому випадку масова організація необхідна як ресурс для вдосконалення і піару ідеології, створення матеріально-технічної бази для роботи організації. Масова організація також є кадровим ресурсом для майбутнього Громадянського уряду. Це сила, яка прийде до влади, зробить всі реформи і побудує Громадянську республіку. Чим більша буде організація, тим швидше буде досягнута мета. Продовжуючи аналогію з будинком, це команда будівельників, які будують будинок. Без професійної команди будівельників побудувати якісний будинок неможливо.
Масова ідеологічна організація – це колективний агітатор, що забезпечує виконання третьої обов’язкової умови зміни системи влади – підтримки народу.
3. ПІДТРИМКА НАРОДУ
Це обов’язкова умова, яка необхідна не тільки для приходу до влади команди реформаторів, але й для проведення самих реформ. Якщо народ не буде підтримувати реформи, вони зазнають провалу. Для цього необхідно, щоб більшість громадян зрозуміла, що і навіщо буде робити Громадянський уряд і підтримала це. Громадяни мають не тільки бути готовими прийняти нові умови життя, але і бажати їх встановлення. Чим ширша підтримка народу – тим швидше можна провести реформи і тим менше опору з боку олігархії ми будемо отримувати. Якщо порівняти з аналогією будівництва будинку, то це майбутні господарі квартир, які в них будуть жити і для котрих будівельна команда цей будинок побудує.
Отже, підтримка народу – це третя необхідна умова приходу до влади Громадянського уряду, проведення реформ і встановлення Громадянської республіки.
Всі ці три умови є вичерпними і обов'язковими. Вони багато разів підтверджені історією і показали свою результативність. Якщо хоч одна з умов не буде дотримана, жодних реформ неможливо буде провести, навіть, у разі приходу до влади прогресивного уряду. І ніякої зміни системи влади неможливо буде зробити. Таким чином, необхідно рухатися у всіх трьох вищезазначених напрямках, не зважаючи ні на які перешкоди і спокуси. Якщо йти за вказаним шляхом, то мета буде досягнута. Система влади буде змінена, і ми разом створимо нову державу – Громадянську республіку.
Питання щодо ідеології та відповіді на них організації «Поступ»
Питання:
Чи багато треба фінансування, щоб виконати третю умову?
ВІДПОВІДЬ №1: Основний ресурс – це ідея та натхненні ідеєю люди. Гроші можуть допомогти, та немає нічого сильнішого та ефективнішого за натхненні ідеєю маси людей.
ВІДПОВІДЬ №2: Це як вірус, гроші витрачаються, аби його побороти, а він розповсюджується шляхом контакту та сили.
ВІДПОВІДЬ №3: Виконання третьої умови майже не залежить від фінансових вливань. Основний результат дає системна робота масової організації. Гроші (медіа розкрутка) можуть дати виключно короткостроковий ефект. Він актуальний виключно в період демократичних виборів, і то має багато альтернатив.
ВІДПОВІДЬ №4: Для виконання 3 умови зміни системи влади - отримання підтримки народу, фінансування є не обов‘язковою складовою. За гроші можна купити картинку в телику, палатки з прапорцями, та така агітація не буде довговічною. Лише ідейні носії від громадянина до громадянина можуть розповсюджувати та впроваджувати ідею Громадянської Республіки в маси. І лише ідейно заряджені, переконані, не зазомбовані громадяни можуть бути масовою організацією, підтримувати, прагнути та працювати для досягнення спільної мети.
ВІДПОВІДЬ №5: Дорогі рекламні кампанії діють лише на люмпен, якого в країні не більше 20-30%. На середній клас реклама діє істотно гірше. Середньому класу потрібно бачити реальність політичної сили та її відданість ідеї. А це можливо зробити, лише демонструючи масову організацію, яку реклама не зробить, скільки не витрачай коштів.
ВІДПОВІДЬ №6: Вкладання багато грошей для отримання підтримки народу вирішує завдання приходу до влади, але не вирішує ЗМІНУ СИСТЕМИ ВЛАДИ. Для отримання підтримки народу треба побудувати масову ідеологічну організацію, яка і вкладе ідеологію в свідомість громадян. А для цього не потрібно багато грошей. Для цього потрібна ідейна команда, яка постійно і наполегливо працює. І наш приклад це доводить. Більше того скажемо, гроші можуть зашкодити, бо тоді люди будуть працювати не за ідею, а за гроші. І при спілкуванні та поширенні ідеології це відчувається.
ВІДПОВІДЬ №7: Що таке гроші? Плата за працю. Ти можеш зробити сам або заплатити і найняти когось. Тобто власна праця може замінити гроші. Звичайно, працювати будуть лише ідейні люди. Пристосуванці завжди будуть казати, що треба шукати гроші.
ВІДПОВІДЬ №8: Для підтримки народу треба розповсюджувати інформацію, вкладати її в мозок людей. Найкраще це роблять ідейні люди. Ідея має прижитись в голові людей. На це потрібен час. І фінансування цього часу не прискорить, - це як вагітність. Тільки в нашому випадку виношується ідея, а не тілесний плід. Підтримка народу коли вже є, то фінансування може покращити певні показники перед, наприклад, виборами. Але на підтримку ідейну грошей витрачати нема гарантованої необхідності. Ніхто не платить фанатам "Динамо" (Київ), щоб ненавидіти "Шахтар". Але, звісно, дається реклама, щоб забезпечити явку великої кількості вболівальників на певну гру. Ніхто не вкладає грошей в кількість громади байкерів. Вони просто живуть цією ідеєю. Але, звісно, витрачаються гроші на рекламу і організацію якогось фестивалю, щоб більше людей приїхало. Тож на реакцію ідейних людей витрачати глобально гроші нема необхідності. Їх витрачають на ситуативну підтримку НЕідейних людей.
ВІДПОВІДЬ №9: Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти, на що тратити кошти? Звісно, для того, щоб отримати підтримку народу, потрібна зрозуміла ідея (ідеологія), а потім системне просування цієї ідеї в свідомість людей. Щоб виконати це завдання, потрібні люди, багато людей, дуже багато людей, свідомих ідейних людей, які дійсно розуміють цю ідею, і зможуть її донести народу. Чи можна це зробити за гроші???… Навряд чи... Щоб просувати ідеологію, людям потрібно її спочатку зрозуміти та прийняти, якщо ці умови будуть виконані, такі люди будуть просувати ідею і без коштів, причому хочуть вони того чи ні! Це і є наш основний ресурс. Звісно, певний бюджет на рекламу та адміністративну підтримку прискорить цей процес, але мова не йде про значний фінансовий ресурс. Такий бюджет (це основні та додаткові внески) є в нас і зараз і з ростом нашої чисельності він буде збільшуватися, але ще раз додамо, що основний ресурс це чисельна організація свідомих людей, «заряджених» ідеєю і готових цю ідею просувати.
Питання:
А Гітлер, комуністи, партія «слуга народу» прийшли до влади завдяки ідеології та масовій організації чи великому фінансуванню?
ВІДПОВІДЬ: Комуністів ніхто не фінансував. Все робилося за ті гроші, які вони самі напрацьовували по своєму життю. Був єдиний випадок, коли всі соціал-демократи боролися за гроші Сави Морозова. Гітлер сам розповідав про фінансування НСДАП. Ніякого фінансування НСДАП не було! Воно почалося лише перед приходом їх до влади. Він пояснив, що партія була бідна, але в ній було біля 1 млн. людей. І всі платили членські внески. Біля 1 марки. Цього будо досить на централізовані заходи. Все інше робилося людьми безкоштовно. Крім тих, хто працював в апараті партії. Але таких було небагато і отримували вони теж небагато, і на це вистачало членських внесків. А ось порівняння із "слугою народу" взагалі некоректне. Так, грошей в цей проект вбухали багато. Але цей проект - прихід до влади мав за мету, а не зміну системи влади. Для того, щоб прийти до влади є тільки одна умова - гроші. У нас нема на меті приходу до влади.
Питання:
Як практично можливо змінити систему влади, не маючи влади?
ВІДПОВІДЬ: На це відповідь дали Ленін і Махатма Ганді. Відповідь проста і конкретна. Для того, щоб ідея матеріалізувалась - вона має оволодіти масами. Ясна справа, що ані Ленін, ані Ганді це не самі придумали.
Тож можемо підвести підсумки обговорення питання щодо фінансування для виконання третьої умови зміни системи влади - впровадження ідеї в маси.
Для впровадження ідеї в маси має бути ідеологічне ядро. Саме це є необхідною і достатньою умовою впровадження ідеї в маси. Чим більше таке ядро, тим ефективніше йде процес. Ідеологічне ядро - це масова ідеологічна організація. Створення масової ідеологічної організації - це друга умова зміни системи влади. Без цієї умови, без ядра, впровадження ідеології в маси неможливе. Навіть, якщо і є фінансування. Без фінансування, але при наявності носіїв ідеології, ідеологія все одно впроваджується. Так, наявність грошей сприяє цьому процесові. Сприяння полягає в тому, що робить роботу (пропаганду) носіїв ідеології більш вільною і творчою. Додає їм інформаційних інструментів. Також розширюється коло інформаційного впливу (реклама), що також сприяє завданню впровадження ідеї в маси. Але головне - це робота тих, хто вже ідеологію сприйняв. Причому парадокс полягає в тому, що якщо людина вже встала на бік певної ідеологічної платформи, то залишається агітатором, навіть, не усвідомлюючи цього. Така пропаганда, неусвідомлена, зрозуміло, невеликої потужності, але існує і діє. Так побудовано будь-яке суспільство. Це звичайна політологія і її треба просто знати. Перші три розділи нашої Доктрини - це класична політологія. Тут ми (організація "Поступ) взагалі нічого свого не вигадали. І навіть не додали нічого свого до того, що було вже відомо до нас. Гроші потрібні, але не є принциповим моментом. І їх кількість на порядок менша, ніж кількість грошей, які необхідні для приходу до влади через вибори чи організацію переворотів, майданів чи ще якихось революцій.