
Закон про Землю який нам підносять як великий прорив в світле майбутнє насправді тільки погіршить ситуацію, що склалася. З одного боку, на уряд тиснуть зовнішні сили, які вимагають стрімке проведення реформ, а з іншого боку необхідно зробити ефективне і прозоре використання виробничих земель.
В Україні більше 60 млн га землі. З них 42,7 млн га - це земля сільськогосподарського призначення. При цьому мова йде про дуже родючі ґрунти. Земля - це такий же актив, як заводи та підприємства, і є стратегічним об’єктом, без якого неможливе існування нації з усіма наслідками. Зараз всі галузі виробництва мають приватний капітал і належать кільком олігархам. Після вступу в силу закону про Землю у олігархів з’являться ще один актив, і це останній актив багатої країни. Олігархи закладуть землю в банк і через кілька років, частина землі буде у володіннях міжнародних фінансових корпорації. Для цих цілей закон про Землю приймають в парі з законом про банки. Не виключено що завтра на наших землях будуть господарювати іноземні аграрії. З іншого боку, треба мати повний державний контроль і прозорість використання землі.
Вихід є. Це оренда! Причому прозора оренда на конкурсній основі. Використовуючи сучасні технології можливо отримати повний контроль над процесом від посіву до експорту врожаю. Забезпечити ефективність і своєчасність прийняття управлінських рішень. Необхідно підкреслити, що в даному випадку у виграші будуть всі учасники ринку, держава, аграрії і звичайні споживачі. Основний шлях - це створення єдиного реєстру родючий земель - Банку Землі. Чи може існуюча влада впровадити Банк Землі? Ні, не може і не хоче. У свою чергу ГО «Поступ» виступає за скасування закону про приватизацію Землі і вимагає прийняття закону про створення державного земельного банку та передачу землі лише в довготермінову оренду як своїм, так і іноземцям, з чіткими правилами використання.