ПИТАННЯ: А якщо взяти до уваги так звану «Датську Демократію», де право голосу мають не всі, а виключно платники податків. Чи може іншу, навіть, уявну демократію з обмеженням права голосу певних соціальних прошарків. Це змінить ситуацію?

ВІДПОВІДЬ: При Громадянській республіці немає ніяких обмежень. По-перше, в Данії немає ніяких обмежень. Те, що там голосують тільки ті, хто платить податки — неправда. Але, по-друге, якщо б обмеження й були з будь-яких соціальних показників, то це б не відповідало Першому Громадянському постулату. Перший Громадянський постулат прямо каже, що КОЖЕН громадянин має право особисто, або через делегата приймати участь в управлінні країною. Якщо вводити обмеження, то це вже не Громадянська республіка. Чи може змінити ситуацію якесь обмеження? Якість правління залежить не від обмежень, а від якості самого уряду. Проблема не в тому, що всі голосують чи не всі. А в тому, що відсутній за демократії вплив на уряд. Треба чекати нових виборів і терпіти неякісне управління. Це погано. І саме це нівелюється за Громадянської республіки.

ПИТАННЯ: Тобто при Громадянській республіці право делегувати повноваження мають всі без виключення? І пенсіонери, і хворі і ті, хто нічого не робить?

ВІДПОВІДЬ: Все вірно. Ніяких обмежень.