
Звертаємось до Уряду пана О. Гончарука. Пропонуємо наше бачення щодо проведення термінових першочергових реформ.
Цитата з Доктрини «Громадянська республіка»:
РОЗДІЛ V. ПЕРШОЧЕРГОВІ РЕФОРМИ
«КИТ ДРУГИЙ. СТВОРЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЄДИНОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ (СЕРЕДНЬОСТРОКОВА ПЕРСПЕКТИВА)
До середньострокової перспективи також відноситься й реалізація пенсійної реформи. Протягом 25-30 років Україні слід перейти на накопичувальну систему пенсійного забезпечення. Для цього пропонується ввести обов’язкові відрахування від доходів всіх категорій громадян у систему накопичувального пенсійного страхування. Частина коштів може зараховуватися підприємствами до корпоративних пенсійних фондів. З цією метою мають бути створені всі умови, за яких підприємствам робити це буде вигідно. Успішність пенсійної реформи напряму залежить від успішності розвитку економіки. За слабкої економіки високі пенсії неможливі. Державна пенсія ліквідується. Замість неї буде введено державне забезпечення старості для тих, хто працював на державній службі. Головне завдання держави — збереження пенсійних накопичень від інфляційних процесів.»
ПЕНСІЙНА РЕФОРМА
Сьогодні пенсійна реформа одна з найболючіших реформ, але вкрай необхідна. Поки жоден попередній уряд не наважився її провести, були певні потуги, але то все не те.
Нагадаю, що у нас діє солідарна система, тобто всі працюючі наповнюють пенсійний фонд і «годують» не працюючих, а якщо не вистачає грошей, то беруть з держбюджету. Так от, сьогодні нація старіє і дефіцит пенсійного фонду вже більше 150 млрд. грн, і він буде зростати з кожним роком все більше.
ЩО РОБИТИ?
Негайно вводити так званий 3-й рівень пенсійного забезпечення, тобто кожен працюючий власними коштами сам собі накопичує пенсію на старість або на випадок втрати працездатності. Як накопичувати?
Це окрема довга тема, але механізми давно є і успішно діють. Тобто, кожна людина віком до 35 років повинна бути вже сьогодні позбавлена державної пенсії, вона сама собі повинна накопичити капітал на старість, час у неї ще є. От скільки накопичить, то так і буде жити.
Так складаються умови, що на масові держпенсії в майбутньому просто не буде коштів. Одночасно, на плечі цього молодого покоління лягає тягар «догодувати» вже існуючих пенсіонерів і тих, хто ще вийде на держпенсію. Ми чудово розуміємо, що це дуже не популярна реформа, яка може обвалити рейтинги діючого уряду. Але якщо уряд прийшов дійсно рятувати Україну, а не просто заробити собі грошей чи пропіаритись, то він зобов'язаний провести реформу.
На сьогодні із ЗМІ вже чути репліки, що поки діючий уряд хоче відкласти проведення пенсійної реформи. Зволікання з вирішенням даної проблеми веде до катастрофи, і чим довше не буде вирішуватись проблема, тим більша буде катастрофа.
Не варто обманювати громадян України. Держава Україна просто не зможе забезпечити належною пенсією своїх громадян. У нас просто не вистачить бюджету. Це треба прямо і чесно сказати. Достойна власна пенсія — це виключне завдання самої людини!
До речі. Україні не треба нічого вигадувати нового, все вже давно вигадано і успішно працює в інших країнах, в тому числі в країнах ТОП20. Треба просто взяти існуючий успішний механізм і запровадити його в Україні. Але для цього потрібна політична воля керівництва країни. Ми віримо, що український уряд має волю і бажання. Україна потребує реформ негайно! Час на роздуми вже давно сплив.
Цей номер, як всі попередні чотири урядові випуски, буде направлений до Президента, Прем'єр-міністра, Голови Верховної Ради, фракції «Європейська солідарність» та фракції «Голос». На даний час ні від кого ніякої реакції по суті не було. Навіть, крім «Голосу», не було підтвердження отримання матеріалів. Мабуть, це їм так потрібно.