
Досить часто, спілкуючись з громадянами в рамках просування ідеології Громадянської республіки, ми чуємо ряд запитань та зауважень щодо діяльності організації «Поступ» та суті громадянської ідеології. Тому ми продовжуємо цикл матеріалів, де роз’яснюємо Доктрину «Громадянська республіка». Пропонуємо Вам текст другої частини Доктрини (епізод 4/24) та наводимо запитання людей і відповіді, роз'яснення організації на них.
Якось мене ось ця фраза турбує: "Історія показує, що на нашій землі ніколи не приживалася демократія". Людина зі сторони може це прокоментувати якось типу "в чому ж така специфіка українців? Всьому світу підходить, а українцям, бач, не підходить".
А кому підходить демократія? Ніде громадяни не правлять. Скрізь при владі олігархія. Просто там олігархія розумніша. І нікуди зі своїх країн тікати не збирається. А чим українці особливі? Бо в нас завжди були передумови для форми правління, де керують ініціативні та авторитетні, а не призначенці.
А хто заборонить олігархам скупити голоси при Громадянській республіці?
Так, часу більше, енергії на подолання більше, але все зможуть вирішити і так само почнуть керувати…
Купувати вигідно зараз, бо є строк 5 років, за цей час можна робити зміни на свою користь, а якщо делегування з перерахунком повноважень кожного місяця, то сенсу нуль.
КОМЕНТАР: Дійсно. Яка імовірність того, що завтра до громадянина не прийде інший олігарх і не запропонує більше? А далі дорога в нікуди. Ставки будуть постійно рости.
КОМЕНТАР: Все вірно. Саме це й робить вкладання грошей в делегування невигідним. Тому й принципово схема "гроші-вибори-гроші" нівелюється.
Є реальна можливість скупити голоси, та повернутися до демократії?…
Ясна справа, що така можливість є. І тоді знову повернеться олігархія. І знову стане питання зміни системи влади. Але чомусь сьогодні зміни демократії назад на монархію не відбувається. Але ж ніхто не заважає змінити Конституцію і зробити монархію. Так само і з Громадянською республікою. Просто час іде, людство розвивається і змінюються системи влади.
КОМЕНТАР: Просто необхідні засоби, які б унеможливили скупку голосів.
КОМЕНТАР: Скупка повноважень при Громадянській республіці може мати місце, але нажаль, чи на щастя, не може мати суттєвого ефекту. Самі поміркуйте, скільки може коштувати делегування одного повноваження і скільки їх одномоментно треба акумулювати і які гарантії довгострокової підтримки і чесної співпраці?!
КОМЕНТАР: Копійки в селах, за копійки можна райони сільські скуповувати…
КОМЕНТАР: А який сенс? В масштабах країни зараз село вже ні на що не впливає. Верховна влада базується на міських мешканцях. І це не тільки у нас, це в усьому світі тенденція. Якщо на місцевому рівні скупщики-делегати щось будуть робити не так, то верховна влада все зможе виправити. Але є й інший підхід. Якщо хтось за копійки (або не за копійки) буде давати владу всяким пройдисвітам над собою — то так і буде треба такому населенню. Система Громадянської республіки не гарантує, щоб все буде добре. А головне, що влада буде точно залежати в першу чергу від громадян, а не від бізнесу, як зараз.
Нагадуємо. В першому розділі Доктрини "Громадянська республіка" визначені чотири головні недоліки демократії. А також те, що ми виступаємо проти неї через те, що діє формула: "гроші-вибори-прихід до влади-повернення грошей із прибутком". Що є причиною виникнення олігархії.