
Перед Урядом сьогодні стоїть складне завдання — вивести воюючу країну з кризи. Протидіяти цьому може лише ворог України. А обов'язок кожного справжнього громадянина — допомогти Уряду виконати всі монументальні завдання, які перед ним стоять. І ГО "Поступ", як організація, яка будує Велику Україну, пропонує свою допомогу у виведенні країни з кризи. В даній статті описаний план дій, який зробить Україну одним із світових лідерів в економіці.
Цитата з Доктрини «Громадянська республіка»:
РОЗДІЛ V. ПЕРШОЧЕРГОВІ РЕФОРМИ
СТВОРЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЄДИНОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ (СЕРЕДНЬОСТРОКОВА ПЕРСПЕКТИВА)
“Необхідно обрати мінімальну кількість найбільш перспективних магістральних галузей економіки (в ідеалі одну). Вони мають стати її (економіки) локомотивом. Усі ресурси країни (політичні, людські, фінансові, духовні та культурні) мають бути спрямовані на те, щоб ці галузі (галузь) зайняли провідне місце у світовій економіці. Це автоматично призведе до розвитку практично всіх інших галузей економіки. Прикладом такої магістральної галузі може бути виробництво та переробка сільсько-господарської продукції, в якій Україна стане беззаперечним лідером. Тобто українські товари сільського господарства мають стати найякіснішими у світі. Експорт сільськогосподарської сировини, замість готових високоякісних та високотехнологічних продуктів, буде прирівняний до державної зради. Наприклад, за вивіз лісу — кримінальна відповідальність.
ПОЯСНЕННЯ
Всі знають, що неможливо відразу стати фахівцем у всьому. Отримуючи фах, ми обираємо одну, а максимум дві спеціалізації, за якими навчаємося і розвиваємося до рівня експерта. Однак, навчаючись магістральній спеціальності, ми вивчаємо математику, філософію, історію, культурологію, політологію, право... І, таким чином, у загальному істотно підвищуємо свій освітній рівень. Так само і в економіці. Ресурси України обмежені. І якщо почати концентруватися відразу на всіх галузях економіки, то не зможемо досягнути нічого. Бо жоден наш продукт не стане конкурентноздатним на світовому ринку, а отже — не зможе зайняти лідерство в світовій економіці.
Україні необхідно сконцентруватися на одній галузі, принципово саме одній галузі і стати в ній світовим лідером. Вона повинна стати саме тим локомотивом, який автоматично потягне вперед за собою всі інші галузі економіки. І на її розвиток мають бути направлені всі ресурси країни: і державне інвестування, і держзамовлення на навчання, і закордонна діяльність торгових представництв при посольствах України, і стимулювання недержавних інвестицій тощо. Єдиним критерієм такої галузі повинно бути її «Ринкоємність». Тобто, продукція такої галузі має бути постійно затребувана великим за обсягом світовим ринком у великих об’ємах.
Прикладом такої магістральної галузі може бути виробництво та переробка сільськогосподарської продукції, в якій Україна стане беззаперечним лідером. Це означає, що продукція нашого сільського господарства має стати кращою у світі.
Це створить попит на все, що сприятиме розвитку магістральної галузі:
- Розвиток машинобудування (виробництво сільськогосподарської техніки);
- Розвиток переробної промисловості (виробництво техніки з переробки, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції);
- Розвиток електроніки та приладобудування (виробництво мікросхем та приладів, які застосовуються в сільськогосподарській сфері);
- Ще більший розвиток IT-сектору (сучасна техніка потребує програмного забезпечення);
- Розвиток транспортної інфраструктури (сільськогосподарську продукцію потрібно доставляти замовникам);
- Розвиток освіти (кадровий голод створить умови для розвитку необхідних освітніх напрямків);
- Розвиток хімічної промисловості (поля потрібно забезпечити добривами, отрутою для боротьби зі шкідниками та іншим);
- Розвиток сфери промислової біології (селективне виведення нових видів сільськогосподарської продукції та інше).
І це лише основні сфери, які напряму отримають всі вигоди від реалізація єдиної національної маркетингової стратегії. Але очевидним є той факт, що поштовх отримають також інші сфери. До прикладу сільськогосподарська хімічна галузь може вкласти кошти в нафтохімічну, для виробництва гуми для виробництва якісної гуми для транспорту. А це, в свою чергу, позитивно вплине на розробку та виробництво необхідних станків.
І такі ланцюги можна описувати до безкінечності. Без вищевказаних змін розвиток економіки відбуватиметься хаотично. Галузі промисловості взаємодіють слабко. Саме тому держава повинна взяти на себе роль дирижера, який із набору різних музикантів робить оркестр. Якщо ж «дирижера» не буде, то економіка все одно зростатиме. Але дуже повільно, і сьогоднішнього рівня Польщі досягне десь за 50 років. Якщо взагалі досягне.