Наша головна та єдина мета – побудова Великої України. В своїй Доктрині «Громадянська республіка» в розділі першочергових реформ ми зібрали успішний досвід, спрямований на ефективні зміни та реформи і повністю це адаптували для українських реалій. Треба тільки мати політичну волю, щоб виконати вказані завдання. Стосовно проведення реформ слід зазначити, що будь-який уряд, націлений на свій успіх, ще до приходу до влади повинен мати як чітко розроблений план реформ, так і готову команду, яка повинна їх реалізувати. В іншому випадку, швидше за все, даний уряд буде провальним.

Ось цитата з Доктрини «Громадянська республіка», з п’ятого розділу "ПЕРШОЧЕРГОВІ РЕФОРМИ":

РОЗДІЛ V. РЕФОРМА ЕКОНОМІКИ

КИТ ПЕРШИЙ. ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ (ПЕРШОЧЕРГОВІ ДІЇ)

«Проведення податкової реформи, яка має ґрунтуватися на таких принципах:

Принцип простоти. Податкова система має бути настільки простою, щоб у ній зміг розібратися, навіть, випускник школи не більше, ніж за годину. Прикладом такої простоти може слугувати пропозиція Всеукраїнської спілки вчених-економістів України щодо ліквідації всіх податків та впровадження єдиного податок на покупку 5%.

Принцип стабільності. Будь-які зміни в податкове законодавство мають сприйматися, як надзвичайна ситуація. Найкращий податок — це старий податок, до якого всі звикли. Найгірший податок — це новий податок, який заважає справі, бо до нього ще не звикли.

Принцип збалансованості. Загальне податкове навантаження країною має наближатися до 30%.

Принцип прозорості. Кожен громадянин повинен мати можливість легко дізнатися, куди пішла кожна гривня особисто його податків.

Принцип справедливості. Розмір податків має залежати від рівня статків Громадян. Чим вищі статки — тим більші податки.»

ПОЯСНЕННЯ

Наша реформа податкової системи спрямована на принципи простоти та зрозумілості, коли таку систему легко адмініструвати та користуватись. Тепер щодо наших принципів податкової реформи – простота, стабільність, прозорість, справедливість. Базуючись на цих принципах, абсолютно можливо збудувати просту та ефективну податкову систему.

На жаль, зараз в діях сучасного уряду ми поки що не бачимо дій щодо проведення податкової реформи на цих принципах. Наприклад, актуальний податковий кодекс – це 357 статей в двадцяти розділах з прикінцевими та перехідними положеннями. У нього не треба вносити зміни, його необхідно міняти на новий, зрозумілий та доступний платнику податків. Але зараз у відкритих джерелах мова йде про десятки додаткових законопроектів, які будуть вносити зміни в діючий Кодекс. Мови про спрощення системи не йдеться. І такі приклади можна проводити і надалі.

На завершення, хочеться вказати, що податкова реформа, як і інші наші першочергові реформи, це той необхідний план-мінімум, той базис, з якого необхідно реформувати систему. Це необхідний початок. З цих реформ обов’язково буде починати Громадянський уряд. Якщо ці першочергові реформи будуть зроблені іншим, демократичним урядом, то «Поступ» буде його підтримувати. Якщо ж реформи будуть проводитися якось інакше, та якщо не буде логічного обґрунтування, чому саме податкова реформа має проводитись так, а не за принципами, викладеними в Доктрині (дійсно, може скластися ситуація, коли внесені зміни в план податкових реформ будуть ефективніші за визначені нами), то ми з союзників перетворимося на опонентів. Наша Головна мета – побудова Великої України. І ми готові допомагати будь-якій владі, що іде тим самим шляхом.