Головною метою громадянської організації «Поступ» є побудова «ВЕЛИКОЇ УКРАЇНИ» і тому ми готові підтримати будь-яку владу, що йде таким шляхом. Аналізуючи досвід успішних країн, ми взяли головне і сформували в Доктрині «Громадянська Республіка» план першочергових реформ, який і рекомендуємо новій владі для втілення.

Цей цикл матеріалів ми створили, щоб більш детально розтлумачити даний план реформ. Організація «Поступ» також готова практично допомагати у його реалізації, в межах своїх можливостей. Дані матеріали з практичними рекомендаціями в газеті «Громадянська Республіка» ми будемо надсилати до вищих державних посадовців нової влади України, а саме: Президенту України, Прем’єр-міністру України, керівнику Офісу Президента та Голові Верховної ради України! Пропонуємо першу частину з циклу матеріалів:

Загальне правило говорить про наступне. Якщо до влади приходить новий уряд і не має попереднього плану реформ та команди реформаторів у своєму складі, то такий уряд, швидше за все, буде провальним. Реформи повинні бути розроблені ще до приходу до влади. Команда реформаторів також повинна бути сформована заздалегідь. Уряд, що не має попередньо підготовленого плану та команди, приходить до влади для задоволення власних інтересів, а не інтересів країни.

Наведені нижче першочергові реформи НІЯК не стосуються Громадянської республіки. Вони мають бути впроваджені за будь-якої системи державного правління для виведення країни з кризи. Це означає, що після приходу до влади Громадянський уряд буде спочатку впроваджувати ці першочергові реформи, а не будувати Громадянську Республіку. Ми плануємо 3 блоки головних першочергових реформ:

  • реформа економіки;
  • реформа правоохоронної системи;
  • реформа армії.

Сьогодні в Україні, мабуть, не має жодної галузі, яка б не потребувала реформ. Але будь-яка реформа вимагає великих ресурсів. Тому ми пропонуємо зосередити максимум зусиль на трьох першочергових реформах:

  1. РЕФОРМА ЕКОНОМІКИ. Починати потрібно з економіки, бо запустивши її ми зможемо отримати гроші на усі інші реформи. Крім того зростання економіки – це створення нових робочих місць та суттєве підвищення добробуту громадян України.
  2. РЕФОРМА ПРАВООХОРОННОЇ СИСТЕМИ. Запустити економіку не вдасться до тих пір, доки не наведемо лад в державі та не поборемо корупцію, знизивши її до мінімуму. Інвестиції внутрішні та зовнішні не прийдуть в Україну, якщо не буде чітких правил гри та їх дотримання.
  3. РЕФОРМА АРМІЇ. Без сильної, професійної та високотехнологічної армії ми рано чи пізно втратимо Україну, а тому усі інші реформи будуть не актуальні.

Звертаємо вашу увагу, що це не просто наші поради уряду. Ми наполягаємо, щоб саме наші пропозиції стали частиною урядової програми. Бо не ми все це вигадали. Це результат кропіткого аналізу всього світового досвіду. А якщо уряд не буде йти на наші пропозиції, то це буде означати, що він не хоче реальних реформ. Бо реальні реформи, шлях до них, йде лише по одній дорозі. І в цьому випадку ми готові сприяти урядові. А якщо уряд не буде прислуховуватись, то ми будемо діяти відповідно.