Щурячі перегони

«Нет рабства безнадёжнее, чем рабство тех рабов, себя кто полагает свободным от оков».
Иоганн Вольфганг Гёте

Відхід від ущербної демократії, зміна системи формування влади, вимагає зміни способу життя. Прийшов додому — немає часу, втомився. А ось тобі укольчик пристрастей з серіалу. А ось буря подій в новинах, яка лякає. І ти звикаєш нічого не робити, тому що жахи трапляються, а більшість якось живе далі. Та й у тебе сім'я, робота, не безпечне місто, кредит.

Немає часу і, навіть, бажання подумати про сенс всіх цих щурячих перегонів. Немає часу подумати про зміни способу життя суспільства, адже час — це гроші, а гроші потрібно заробляти, щоб жити. І іноді здається, що ми просто виживаємо, як печерні люди — пополював (тільки вже на гроші), поїв, розважився і відпочив, знову пополював, і ніякого прогресу немає.

Творчого гуманного прогресу і справді майже немає. Є круговорот системи, яка не дозволяє поліпшити себе і суспільство, яка просто вичавлює з тебе соки, заради податків і споживання. Зверни увагу на бюджетні витрати держав: у людства завжди вистачає ресурсів на війни, але ніколи немає грошей на тотальне викорінювання бідності, нерівноправності, хвороб, насильства.

Один в полі воїн, лише війну проти нелюдяності мало хто хоче визнати. Ми тут всі співучасники.