«Нет рабства безнадёжнее, чем рабство тех рабов, себя кто полагает свободным от оков».
Иоганн Вольфганг Гёте

Відхід від ущербної демократії, зміна системи формування влади, вимагає зміни способу життя. Прийшов додому — немає часу, втомився. А ось тобі укольчик пристрастей з серіалу. А ось буря подій в новинах, яка лякає. І ти звикаєш нічого не робити, тому що жахи трапляються, а більшість якось живе далі. Та й у тебе сім'я, робота, не безпечне місто, кредит.

Немає часу і, навіть, бажання подумати про сенс всіх цих щурячих перегонів. Немає часу подумати про зміни способу життя суспільства, адже час — це гроші, а гроші потрібно заробляти, щоб жити. І іноді здається, що ми просто виживаємо, як печерні люди — пополював (тільки вже на гроші), поїв, розважився і відпочив, знову пополював, і ніякого прогресу немає.

Творчого гуманного прогресу і справді майже немає. Є круговорот системи, яка не дозволяє поліпшити себе і суспільство, яка просто вичавлює з тебе соки, заради податків і споживання. Зверни увагу на бюджетні витрати держав: у людства завжди вистачає ресурсів на війни, але ніколи немає грошей на тотальне викорінювання бідності, нерівноправності, хвороб, насильства.

Один в полі воїн, лише війну проти нелюдяності мало хто хоче визнати. Ми тут всі співучасники.