
Нам часто закидають, що для досягнення мети щодо побудови Громадянської республіки необхідне велике фінансування.
Але, як виявляється, це не зовсім так. Вірніше, зовсім не так. Для того, щоб краще зрозуміти це, ми пропонуємо діалог, який пояснює це питання. Співрозмовник не погодився, щоб ми публікували його справжнє ім’я. Тому назвемо його Тарасом.
Твердохліб Максим
Ми проти демократичної системи влади, т.я. вона породжує олігархію. Тобто ми проти будь-яких виборів. Абсолютно всі кандидати в Президенти - представники олігархії. Змінювати треба не Президентів і не депутатів, а систему влади.
Тарас
Так, погоджуюся. Мене ось що цікавить: для всього потрібні гроші, де брати гроші для «Поступу»?
Твердохліб Максим
Про гроші. Для того, щоб розібрати це питання, потрібно визначитись, для чого взагалі потрібні гроші в нашому випадку.
Для чого?
Тарас
Для оплати праці людей, які будуть керувати! Для агітації.
Твердохліб Максим
По першому: чим керувати і коли, на якому етапі нашого руху?
Тарас
На етапі приходу «Поступу» до влади. Може я і задалеко забіг, та хочеться змін.
Твердохліб Максим
Ні. Не далеко. На всі питання Ви маєте отримати відповіді.
На даний час у нас всі себе самі забезпечують. Кожен десь працює, а на «Поступ» витрачають вільний від роботи час. Тому це питання не є перепоною.
Тарас
Так це на даний час, а надалі?
Твердохліб Максим
А далі, коли організація розростеться так, що треба буде витрачати весь час, то і гроші будуть. Сьогодні наш бюджет 7-8 тисяч грн. І це на базі 157 чоловік. При умові, що внески платять по 60 грн. По мірі зростання нашої впливовості будуть знаходитись люди, які будуть пропонувати гроші.
Тарас
Так, люди знайдуться, але ж вони бажатимуть щось за свої гроші.
Твердохліб Максим
Ні. Такі знаходились десять років тому. Ми їм відмовили.
Тарас
А чому відмовляли?
Твердохліб Максим
Це були «Партія Регіонів» і БЮТ. Вони пропонували нас повністю фінансувати, і за це щоб ми на них працювали.
Тарас
А, ну звісно, до влади рвуться.
Твердохліб Максим
Тобто для того, щоб організовувати роботу, особливих грошей не потрібно. Ані зараз, ані потім. Ми робили оцінку. Якщо б за те, що зараз робить наша команда платили гроші, то це був би еквівалент не менше, ніж 200 тис. грн. на місяць.
Тарас
А оплата праці?
Твердохліб Максим
Що оплата праці?
Тарас
Тим людям, які будуть керувати в столиці, області, районі....
Твердохліб Максим
Так такий же самий принцип. Якщо людина хоче гроші за те, щоб створювати Велику Україну, то такі нам не потрібні. Це запроданці. Багато таких, хто готовий віддавати і гроші, і вільний час задля перемоги.
Тарас
Погоджуюся.
Тобто працювати на основній роботі, а у вільний час керувати? Ну може я чогось не зрозумів.
Твердохліб Максим
У нас немає ані керівників, ані підлеглих. Тому керувати нікому і нічим не потрібно. Координувати роботу можна і під час основної роботи. Наш досвід показує, що досить гарно виходить і багато часу не забирає. Головне – бажання це робити.
Ми говоримо про теперішній етап нашого руху. Але надалі ми вбачаємо, що принципово нічого не зміниться. Історичний досвід в інших країнах показує, що саме для цього гроші НЕ ПОТРІБНІ. Кожен сам собі заробляє на життя, як може, а всю енергію (чи частково) свою поза основною роботи витрачає на справу життя - свою Батьківщину.
А що, наприклад, для того, щоб Ви в день витрачали б по 20-30 хвилин задля загальної перемоги, Ви б почали вимагати, щоб Вам за це платили? Впевнений, що ні. І що, не знайдете такого часу кожен день?
Тарас
Так погоджуюся.
Твердохліб Максим
Ок. Значить з питанням по грошах для оплати праці розібрались. Пізніше розберемо гроші для пропаганди. Успіхів і до зв'язку.
Твердохліб Максим
Є можливість зараз трохи продовжити.
Ми розібрали, що гроші для оплати праці не потрібні. Бо люди, які хочуть змін, працюють безкоштовно. Що є логічним. А сама ця праця невелика за обсягом і часом. І таку роботу може собі дозволити будь-яка людина, якщо захоче. Головне - бажання.
Тепер щодо фінансування пропаганди, реклами тощо.
Головна наша мета - змінити систему влади. Для цього потрібно побудувати іншу систему влади. Ми пропонуємо систему Громадянської республіки. Для того, щоб ця система стала реальністю - вона має оволодіти масами. Тобто маси людей мають дізнатись про цю громадянську ідеологію, зрозуміти її і підтримати.
Для цього і потрібно організовувати агітацію і пропаганду. Просте запитання до Вас. Уявіть, що є дві людини. Одна пропагує, наприклад, віру в Бога, і інша робить те саме. Різниця між ними в тому, що перша є прихожанином Церкви і робить це, тому що сама це хоче, а другій за таку роботу заплатили. Скажіть, будь ласка, в кого буде краще виходити?
Тарас
Людина, якій заплатили, зробить агітацію краще, моя думка! Хоч з власного досвіду можна сказати, що навпаки. Адже ми займалися агітацією безкоштовно в підтримку голови нашої місцевої громади, а конкурентам платили! Ми перемогли.
Твердохліб Максим
Ви вірно підмітили. За гроші можна зробити якісний продукт. Проте люди вірять тільки тим, хто сам вірить в те, що пропонує. А людині, яка щось палко бажає, не треба платити, щоб вона агітувала за це. Виходить, що і тут гроші не потрібні.
Тарас
Так, я ж приклад з власного досвіду привів.
Твердохліб Максим
Так, Ваш власний досвід просто підтвердив те, що насправді і є. Ви ж, мабуть, бачили громадян, які ходять із Біблією по вулицях і пропонують перехожим вести бесіди про Бога? Мабуть, так. Як Ви вважаєте, їм хтось платить за це?
Тарас
Ні, не платять, точно знаю.
Твердохліб Максим
Так само, як і ніхто не платить поступівцям, які створюють статті, рекламні матеріали, відеоролики. А потім розповсюджують їх за допомогою соціальних мереж. Ніхто не платить і за таку роботу, яку, наприклад, я з Вами проводжу. Таких діалогів у нас багато, і не я один так спілкуюсь. Це робота по збільшенню нашого кадрового ресурсу. І нікому, навіть, в голову не приходить говорити, що за все це потрібно платити. Бо всі, хто працює, працює задля побудови Великої України. Виходить, що і з фінансами для пропаганди також розібрались. Людям, які хочуть змін, не потрібно платити за дії, які ведуть до цих змін.
Тарас
Так, згоден.
Твердохліб Максим
Ми з Вами розібрали питання фінансування. І у Вас може скластися враження, що ми взагалі можемо обійтись без фінансування. Але це не так. Є ряд витрат, які все ж необхідно робити. Це адміністративні витрати (оренда приміщень, зв'язок, бухгалтерія, управління справами, тощо). Саме на ці витрати у нас і йдуть членські внески. Також ми періодично потребуємо невеликих грошей на підготовку різних акцій (зйомка відеороликів, апаратура для мітингів ті ін.). На ці заходи ми пропонуємо всім членам організації давати додаткові внески. Це добровільні внески і їх роблять не всі. Але роблять. Таким чином нам на наші фінансові витрати вистачає власних грошей. Але стратегічно для пропаганди і управління грошей не потрібно. Приблизно так. Ми можемо піти до іншого питання?
Тарас
Так.