ОТЖЕ, ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Це діяльність, пов’язана з отриманням влади. І цілком мають рацію ті громадяни, які говорять, що їх така діяльність не цікавить. І вірним також, в більшості випадків є відомий вислів: «Політика – брудна справа». Чому ж цей вислів вірний в більшості випадків, але все ж не у всіх? Політична діяльність є засобом. Засіб для придбання влади. А ось влада може бути, і метою, і засобом. Якщо влада є лише метою, то ті, хто до неї прагнуть, - стоять на шляху грабунку свого народу. Вони йдуть до влади не для того, щоб змінити країну, зробити її краще, а для того, щоб набити собі кишені грошима, йдуть до «годівниці». Йдуть реалізовувати свої бізнес-плани. І той, хто підтримує таких «політиків», той рівносильний тому, хто власними руками руйнує своє життя. Якщо ж влада є засобом досягнення іншої мети - мети побудови розвиненої держави, то таку діяльність, природно, слід підтримувати. Але як відрізнити тих, хто хоче під личиною «патріота» дістатися до годівниці, від тих, хто насправді твердо йде заявленим курсом? Дуже часто доводиться чути: «Ми їм повірили, а вони обдурили!».

Так ось - НІКОМУ ВІРИТИ НЕ МОЖНА! Вірити можна в Бога і потрібно в самих себе, а не тим, хто роздає політичні обіцянки! Вихід тільки один - самому брати участь в такій політичній роботі, щоб особисто контролювати, що те, що декларується, насправді буде виконуватися.

ДАЛІ - ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Це діяльність, яку здійснюють деякі люди, припускаючи, що вона приносить користь суспільству. У багатьох випадках вона дійсно корисна суспільству. Прикладів такої громадської діяльності багато: боротьба за екологію, допомога нужденним, культурне просвітництво, робота з дітьми, допомога громадянам в різних юридичних питаннях, захист прав окремих категорій громадян, наприклад: чорнобильців, піклування про безхатніх тварин і т.п. Але, як правило, більшість громадян громадською діяльністю не займаються. Вони не знаходять для себе в цій діяльності стимулюючих факторів, щоб нею займатися. Багато ж взагалі вважають, що громадська діяльність - це доля тих, кому нічим зайнятися більш серйозним, ніж витрачати свій час на інтереси суспільства. Та й громадська думка теж не дуже благоволить до цих самих громадських активістів. І не дуже бажає визнавати в їх роботі якусь користь. На жаль, наш поступівський досвід (20 років) показує, що більшість цих, так званих, громадських активістів насправді ніякою реальною громадською діяльністю не займаються. Під їх «громадською роботою» маскується якась інша професійна, зовсім не громадська робота. Наприклад, юридична. Багато просто виконують замовлення різних іноземних фондів, які «несуть нам демократію». При цьому ніхто серйозно не замислювався про їхні реальні кінцеві цілі. Висновок: громадська діяльність в нашому суспільстві народу малозрозуміла і вона не сприймається ним, як щось корисне і, тим більше, почесне. Люди в таку діяльність не хочуть втручатися. Так ось, громадянська організація «Поступ» громадською діяльністю НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ, а займається ГРОМАДЯНСЬКОЮ діяльністю!

ГРОМАДЯНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Мало знайдеться людей, хто не був би знайомий з рядками поета М. Некрасова: «Поетом можеш ти не бути, але громадянином бути зобов’язаний!».

Проте, далеко не всі над ними замислювалися. Бути громадянином - це не означає просто періодично голосувати на виборах. І вже точно це не те, щоб платити належні податки або чесно виконувати свої професійні обов’язки. Це щось інше. Бути громадянином - це проявляти свої почуття патріотизму на практиці. Це управляти своєю країною! Патріот - це той, хто сприймає себе господарем своєї країни. Той, кому є діло до всіх проявів життя своєї країни. Любов до Батьківщини проявляється не в тому, якою мовою ти говориш, хоча і це теж важливо. А в тому, що ти робиш для того, щоб твоя країна стала сильнішою, могутнішою, щасливішою, більш розвиненою культурно і економічно. Патріот - це той, хто розуміє, що сама пособі, при мовчазному спостереженні громадян, така країна не виникне. Великою Україна ніколи сама пособі не стане! За неї треба боротись. Її треба будувати! Ось саме цією діяльністю, яка називається ГРОМАДЯНСЬКОЮ і займається організація «Поступ». І якщо хтось говорить, що «йому це не треба» або він говорить, що «політика його не цікавить» - це значить, що він так і не розібрався про що йде мова. А якщо він все-таки розібрався, і все одно, каже, що «його це не цікавить» або «нема на це часу», то тут висновок один - це наш спільний ворог. Це соціальний дрон. Мерзота! Людина, яка не дбає про свою країну, рівносильна тій, яка не дбає про своїх дітей або про старих батьків.

АКТИВНА ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ, ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ГРОМАДЯНИН - ось суть Громадянської республіки і запорука успішного життя!

Схожі матеріали