Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Справжній сенс членських внесків

Зображення користувача Donenko T.

Газета Поступінформ № 398

Тарас Доненко,
член Виконкому громадської організації «Поступ»

          Стаття на давно обговорювану тему, що набила оскому багатьом в організації – про внески. Адресована тим, хто вважає, що це питання другорядне і зовсім неважливе.
Що воно таке, ці членські внески? Чому про них нагадують нам члени Виконкому мало не щомісяця? Чому вони так потрібні?

          «Поступ» повинен бути командою однодумців, яка діє організовано, потужно і оперативно. І навіть я - «творча особистість», значення дисципліни розумію добре. Ми самі в «Поступі» побудували свою систему, самі встановили правила дії. І серед цих правил (і неписаних теж) – наші переживання за ідею, бажання рухатись вперед разом з потужною командою однодумців. І якщо ми хочемо бути сильними – ми повинні виконувати свої правила. Інакше, як ми доб’ємось порядку на державному рівні та ще й в маcштабах країни, коли на рівні організації її не буде? Членські внески вчасно – це гарантія того, що людина з нами, що вона пам’ятає про нашу місію, що вона підтримує наші дії. Внески , окрім іншого, це ще й індикатор нашої з вами організованості, єдності та мобільності. Коли читаєш нашу газету, приймаєш участь в наших заходах або обговореннях на зустрічах або в інтернеті, – тоді тільки знаходишся в курсі подій, бачиш розвиток організації, можеш дати об’єктивну оцінку її роботі. Та навіть коли ти знаходиш час раз на місяць перерахувати членські внески – ти вже думаєш про «Поступ». Навіть тоді ти – член спільного руху!
          Система членських внесків дозволила нам протягом багатьох років розвиватись незалежно від будь-яких спонсорів та меценатів. Цей факт – гарантія того, що ми зібрались насправді не під певний приватний проект, не заради комерційної вигоди, не потрапили в чужу схему заробляння грошей . Завдяки власним внескам ми змогли стати на ноги, вибудувати дієздатну структуру, не залежну від оплачуваної роботи чужих байдужих виконавців. Адже краще за нас ніхто наших планів не реалізує, жоден найманий працівник. Та врешті решт, завдяки внескам ми можемо регулярно зустрічатись по середах, проводити загальні збори, роздруковувати газету та писати і надсилати до влади офіційні листи, проводити заходи! Чи багато з нас згадує про те, що все це коштує нам грошей на організаційні витрати?
          Гарантую, будь-який член Виконкому зізнається, що йому значно більше подобається розмовляти з людьми про будь-які інші питання, але не про внески. Точно так з більшим задоволенням та бажанням на Виконкомах обговорюються питання нашого розвитку, ніж причини несвоєчасної сплати внесків в бюджет організації окремими її членами. То ж, може вже пора менше часу витрачати на організаційні питання про внески, та нашу енергію використовувати більш ефективно, направити її в раціональному напрямку – на розвиток, а не на пошуки неплатників? Кожен, хто сплачує членські внески вчасно, сприяє розвитку організації. Інші, менш дисципліновані члени, гальмують нашу справу. І чим вища буде дисципліна внесків, тим більше кроків вперед ми разом можемо зробити до мети.
І тепер, коли «Поступ» йде на наступний щабель розвитку і має стати Всеукраїнським, ми повинні бути впевнені у тому, що люди далеко від Києва розуміють наші принципи, знають, як ми чітко виконуємо внутрішні правила, погоджуються з ними і реалізують їх так само відповідально, як і більшість членів нашої організації.
          Дехто, можливо, поки що не побачив важливості того факту, що наша система в «Поступі» працює, як годинник. Нас неможливо вивести з ладу. Нам важко протистояти і з нами треба буде рахуватись будь-кому. Для успіху ми повинні, ПОВИННІ бути ще більше активними та відповідальними! Відповідальними перед своїми колегами по організації, перед тими, хто взяв на себе тягар координаційної роботи, перед тими людьми, які ще лише планують приєднатись до нас і бачать в нас гідних та чесних провідників до змін в країні на краще! Позбудемось синдрому несвоєчасної сплати внесків – і ми вже будемо, образно, на пів-корпусу ближче до нашої мети – Громадянської держави, - з відповідальністю і заохоченнями, з достатком і захистом, з впевненістю у завтрашньому дні і гордістю за свою країну! Як поборемо власні недоліки – то й переможемо. Впевнено і красиво!

Також у цих матеріалах: