Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ДЕРЖАВНІ ДІЯЧІ - ЦЕ ГРОМАДЯНИ!

Зображення користувача Геннадій Гросфілер.

З моменту 26-ти річної незалежності України формувалися особистості, які впливали на існування нашої держави і створювали умови народу для можливості в ній жити. Такими особистостями є Президент, депутати на всіх рівнях влади і високопосадовці. Цих особистостей ми називаємо політиками, але далеко не завжди державними діячами. Політики змінюють своє забарвлення, як хамелеони. Бігають по партіях майже з однаковими програмами і нахабним чином, борючись один з одним, рвуться кожен раз до «годівниці» від виборів до виборів, обіцяючи нам солодке життя. Народ за ними спостерігає, відчуває через них гірке життя, критикує і знову обирає. Зачароване коло якесь.

А хто ж може таке порочне коло розірвати? Тільки державні діячі, які по визначенню також є політиками. Від звичайних політиків вони відрізняються тим, що будучи свідомими громадянами, дійсно думають про майбутнє своєї країни і про наступні покоління.

«Відмінність державного діяча від політика в тому, що політик орієнтується на наступні вибори, а державний діяч - на наступне покоління» - У. Черчель.

Завдання будь-якого суспільства - це виховання і формування державних діячів, що складаються з громадян, які бажають брати участь в управлінні своєю країною або нею безпосередньо керувати. Основними критеріями досягнення зрілості державних діячів є:

1. Знання історії розвитку і економіки держави в співвідношенні з розвиненими країнами в сучасному світі.

2. Бачення та оцінка причин, що заважають подальшому розвитку держави.

3. Наявність Програми (концепції) розвитку держави з реальним баченням її майбутнього.

4. Визначення умов приходу до влади, як отримання одного з інструментів реалізації Програми (концепції) розвитку держави.

5. Наявність чітких реформ і методи їх реалізації після приходу до влади.

За весь час існування новітньої історії України з моменту її незалежності так і не було поставлено це завдання і тим паче, не могло бути реалізовано. Причина цього лише в одному: не вигідно існуючій системі влади «плодити» собі конкурентів - свідомих громадян. Не дивлячись на це, отримуючи відповідну освіту в навчальних закладах, такі громадяни все ж формуються. Їх тільки треба об'єднувати. Але яким чином, якщо держава про це не дбає?

Відповідь на питання з одного боку складна, з іншого - проста. Складна тому, що при відсутності будь-якої реальної чи передової ідеології будь-яке об'єднання неможливо. А проста тому, що на відміну від держави в особі влади, одна з таких ідеологій вже є у Громадянської організації «Поступ» під назвою «Громадянська республіка».

Якщо виконати першу частину завдання - достатнього поширення і доведення ідеології «Громадянська республіка» до громадян, які бажають взяти участь в управлінні країною, то завдання в цілому - виховання і формування державних діячів, буде вирішене.

Громадянська організація «Поступ» закликає всіх громадян до практичного застосування якостей гідності і свідомості в управлінні нашою країною!
Геннадій Гросфілер
член ГО «Поступ»