Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ОБЛЕНЕРГО, ТЕПЛО ТА СПОЖИВАЧ

Зображення користувача chernysh.

Багато громадян, які не платили за тепло минулого року, вже отримали претензії від Обленерго. В претензії, серед купи посилань на закони та правила, вказана одна вимога — погасити борг. Якщо Ви вирішили погасити борг — можете далі публікацію не читати. Але якщо Ви вирішили боротися за свої права до кінця та стати “кісткою в горлі” олігархії — Вам варто розуміти, що Вас чекає і що слід робити.

1. Претензія. Претензію, щоб не написати зайвого, потрібно просто проігнорувати. Цей документ по суті Вас ні до чого не змушує. Це лише пропозиція “вирішити питання” без суду. Юридичні департаменти Обленерго не безмежні. Тому, щоб не потонути в тисячах позовів і не завалити всю роботу, вони йдуть саме шляхом претензій, сподіваючись налякати споживача. І це працює.

2. Судовий наказ. Ті, хто проігнорував претензію і вирішив боротися, можуть зіткнутися з тим, що з них буде стягнуто заборгованість через судовий наказ. Рішення про видачу судового наказу приймається без виклику сторін. Сам же судовий наказ надсилається Вам на наступний день після його видачі. Якщо Ви погоджуєтеся з судовим наказом, то будете зобов’язані сплатити суму боргу за тепло + додатково 800 грн. судового збору за видачу судового наказу.

Якщо ж Ви не згодні — Вам слід подати Заяву про скасування судового наказу. В заяві обов’язково потрібно вказати, чому Ви не згодні з таким судовим наказом, а також в чому необгрунтованість вимог Обленерго. Усі Ваші доводи мають грунтуватися на відповідних доказах. Строк для оскарження судового наказу — 10 днів з моменту його отримання. Приводом для скасування судового наказу може бути невідповідність суми боргу в наказі Вашим розрахункам згідно квитанцій, наявність актів-претензій щодо якості надання послуг, нарахування неустойки, тощо.

Головне Ваше завдання — це довести в Заяві, що існує факт спору про право, довести, що заборгованість є спірною.
Але ми живемо в державі Україна. Може скластися ситуація, що суд не направить Вам судовий наказ і про те, що з Вас щось стягують, Ви зможете дізнатися після відкриття виконавчого провадження. В такому разі, Вам слід піти в суд по місцю Вашої реєстрації і взяти там копію судового наказу, написати Заяву про його оскарження і подати в канцелярію суду разом з заявою про поновлення строків на оскарження судового наказу та зупинення виконавчого провадження. Підстава для поновлення строків — суд не надіслав Вам копію судового наказу поштою.

Однак, варто пам’ятати, що на все про все у Вас є 10 днів з моменту отримання копії судового наказу. Щоб зупинити виконавче провадження — Вам потрібно буде взяти Ухвалу суду про прийняття заяви про скасування судового наказу до розгляду і прийти з нею до державної виконавчої служби, в провадженні якої знаходиться Ваша справа. І на підставі цієї Ухвали суду написати Заяву про зупинення виконавчого провадження.
Олександр Черниш,
член Ради ГО «Поступ»