Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

БЕРЕЖІТЬ ТИШУ ТА СПОКІЙ У ВАШИХ ОСЕЛЯХ!

Зображення користувача sundjuice.

Поступінформ №466 (8.11.2012 – 14.11.2012)

Олександр Ситар, юрист,

член ГО «Поступ», напрямок «ЗАХИСТ»

Шановні поступівці, багато хто з нас стикався з ситуацією стосовно порушення тиші та спокою в наших оселях. Нещодавно я теж був у вирі таких обставин. Молоді люди, які проживають по сусідству, під час відсутності батьків, відчули себе дорослими, і протягом декількох діб перетворювали свою квартиру на «нічний клуб».

Звертаю Вашу увагу, що згідно з чинним законодавством України та Правилами з дотримання тиші в громадських місцях у м. Києві, які затверджені Рішенням Київської Міської Ради від 26.09.2002 року № 47/207, встановлюється забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші на вулицях, площах, у парках, скверах, гуртожитках, житлових будинках, прибудинкових територіях, будівлях дачно-будівельних кооперативів, лісопаркових зонах відпочинку, пляжах та інших місцях масового відпочинку населення. Правилами забороняється: гучний спів, викрики, включення на повну потужність радіоприймачів, телевізорів, створення шуму шляхом використання виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів і піротехнічних виробів та інших гучноголосих установок, створення іншого шуму на вулицях, у будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях та у зонах відпочинку в нічний час з 22:00 до 8:00.

Правила містять загальнообов’язкові на території міста норми, за порушення яких наступає відповідальність згідно санкцій передбачених ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 391 Цивільного Кодексу України.

З метою запобігання та недопущення у майбутньому порушень тиші та спокою моєї сім’ї, мною проведена певна робота. Були підготовлені інформаційні листівки, які доведені до відома правопорушників та мешканців під’їзду. Це спрацювало та принесло певний результат.

Я впевнений, що хтось з Вас запитає: «А міліція?» Так звісно, міліцію викликали, але юні правопорушники не відчиняли дверей та ховалися по кутках як мишенята, а після – продовжували веселитися. Відповідно до діючого законодавства працівники міліції не мають права проникати до оселі правопорушників без відповідних приписів вищестоящих органів. Тобто, вони не можуть вплинути на ситуацію, а можуть лише зафіксувати факт порушення тиші та спокою. Це є показником недосконалості чинного законодавства, але наразі не про це.

У свою чергу зауважу, що жоден мешканець під’їзду ніяким чином і діями не зреагував на правопорушників.

Хочу зазначити, що якби ситуація не владналася, то вживалися б інші заходи, більш жорсткі та впливові, а за певних обставин справа могла б дійти й до суду. Але це матеріал об’ємний і можливо сприятиме написанню іншої статті, більш розгорнутої та направленої безпосередньо на висвітлення таких заходів.

Метою написання цієї статі є ознайомлення поступівців з вимогами законодавства щодо дотримання тиші у громадських місцях та наведення одного з варіантів запобігання правопорушень у даній області. Вважаю стаття стане корисною у повсякденному житті. Хай завжди буде спокій у Ваших домівках!

Також у цих матеріалах: